Як розгадувати японські кросворди. Як розгадати японський кросворд з зафарбовуванням клітинок.

Багато любителів головоломок вважають, що розгадувати японські кросворди набагато цікавіше, ніж звичайні. Адже вони засновані на законах логіки і не залежать від рівня загальної ерудиції, тому в їх рішенні навіть діти успішно конкурують з дорослими.

Звичайний японський кросворд - це розділене на клітини поле, яке містить зашифроване зображення. Завдання гравця полягає в тому, щоб, спираючись на підказки, правильно зафарбувати клітини і отримати картинку. Близько кожного рядка або стовпця дана інформація про кількість клітин, які потрібно зафарбувати. Рядок може містити кілька груп зафарбованих клітин, між якими обов'язково повинен бути пробіл мінімум в одну клітку.

Щоб успішно вирішувати японські кросворди, вам потрібно приготувати олівець і ластик для виправлення можливих помилок і слідувати простому алгоритму.

  1. Виберете рядки і стовпці, які будуть зафарбовані повністю. Тобто ті, в яких число зафарбованих клітин збігається з їх загальною кількістю.
  2. Тепер зверніть увагу на рядки, в яких очевидно розташування груп зафарбованих клітин і пробіл між ними. Наприклад, якщо рядок складається з 13 клітин, а зафарбувати потрібно 5 і 7, то є тільки один спосіб це зробити. Позначайте порожні клітини хрестиком або крапкою.
  3. Пошукайте варіанти, в яких упевнено можна зафарбувати хоча б частину клітин в рядку. Якщо з 20 клітин потрібно зафарбувати 15, то звідки б ви не почали відлік, 10 клітин в середині точно можна заштрихувати.
  4. Вже можна зрозуміти, які клітини залишаться порожніми. Наприклад, ви повинні зафарбувати 7 клітин в стовпці, а друга, третя або будь-яка клітина до сьомої зверху чи знизу вже позначені хрестиком. Значить все, що між нею і краєм кросворду теж зафарбовувати не потрібно.
  5. Перевірте всі стовпці і рядки. Може, ви вже заштрихованими десь необхідну кількість клітин. Помітьте всі інші хрестиками.
  6. Повторіть всі кроки спочатку. З кожним новим ходом картинка змінюється, а ви отримуєте додаткову інформацію. Звертайте увагу на простір між хрестиками. Воно може точно відповідати кількості зафарбованих клітин або, навпаки, дасть вам можливість виключити його з зображення.

Найскладніше розгадувати японські кросворди, в яких мало суцільних зафарбованих ліній. Простіше визначити місцезнаходження однієї великої групи клітин, ніж намагатися відгадати, як розмістити у довгій рядку 5 груп по 3 або 4 клітини. Саме такі ситуації викликають найбільше запитань у початківців гравців. В цьому випадку тонкими лініями намітьте всі можливі варіанти. На практиці їх виявляється зовсім не багато. Ви побачите, що деякі клітини будуть зафарбовані в будь-якому випадку.

Крім традиційних чорно-білих кросвордів зустрічаються і кольорові. Їх основна відмінність в тому, що між клітинами різних кольорів може не бути пробілу. Вони тільки здаються більш складними. Насправді принцип їх вирішення той же. Почніть з однотонних рядків. До моменту, коли ви дійдете до груп різного кольору, вам вже буде від чого відштовхуватися.

Терпіння, увагу і логіка - ось про що потрібно пам'ятати, коли ви берете в руки новий кросворд.

Японський кросворд увазі відновлення зашифрованого зображення на заданому полі. Числа нагорі і збоку позначають, скільки поспіль клітин треба зафарбувати в даних рядку або стовпці. Порядок, в якому вказані ці числа, визначає порядок зафарбовування клітин: знизу вгору і зліва направо. Якщо в стовпці або рядку вказано декілька чисел, значить між зафарбованими клітинами треба залишити проміжок хоча б в одну порожню клітину.
Інструкція
1
Почніть відгадувати головоломку з розшифровки рядків або стовпців, для яких зазначені найбільші числа. Подивіться на останній стовпець даного кросворду. Число 4 в заголовній графі вказує на те, що в ньому треба закрити чотири клітини.
2
Поки не можна визначити точно, як вони розміщуються. Можливо розташування у верхнього або у нижнього краю поля. Однак, середні три клітини входять в закриту область в будь-якому випадку. Зафарбуйте їх.
3
Міркуючи таким же чином, зафарбуйте три середні клітини в нижньому рядку поля. Щоб не заплутатися в подальшому, закресліть у верхній графі кросворду нижнє число 1 у другому, третьому, і четвертому стовпцях. Збоку закресліть число 1 в другій і четвертій рядку.
4
Тепер подивіться на третій рядок. Тут треба закрити 4 клітини підряд, але одна клітина вже зафарбована. Значить, поруч з нею замалюйте ще три клітини. Закресліть число 4 в цьому рядку і число 1 у другому, третьому і четвертому стовпцях.
5
Подивіться на перший стовпець кросворду. Ви побачите, що єдино можливе рішення - зафарбувати дві верхні і одну нижню клітини. Виконайте цю дію. Закресліть відповідні числа в заголовних графах.
6
Залишилося невирішеним четвертий стовпець. Легко помітити, що тут потрібно закрити верхню клітину. Зафарбуйте її і закресліть число 4. Все числа перекреслені, отже, всі дії виконані. Ви отримали зображення літери «У». Кросворд відгаданий.
Зверніть увагу
В кольорових японських кросвордах вказується послідовність і кількість клітин декількох кольорів. Важливо зауважити, що між групами розфарбованих клітин в задачах такого роду порожніх клітин може і не бути. Кольорові кросворди розгадувати за таким же алгоритмом, що і чорно-білі.
Корисна порада
Під час розгадування великих кросвордів відзначайте на поле розташування порожніх клітин точкою, галочкою або яким-небудь іншим символом. Це полегшить розшифровку малюнка.