Як виростити хороший урожай огірків.

Вирощувати огірки можна як у південних, так і в північних районах. Ключових умов гарного врожаю два: вибір районированного сорти і зведення плівкових укривних конструкцій (якщо є загроза низьких температур). При належній агротехніці огірками з одного грядки можна забезпечити сім'ю з 3-х осіб.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - насіння;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Вирішіть, як будете вирощувати огірки. Якщо йдеться про центральні областях Росії, їх можна вирощувати у відкритому ґрунті, для північних районів обов'язково зведення теплиць. Також тепличний або парниковий метод вирощування вибирають ті, хто хоче отримати ранній урожай. Для теплиць характерна грунтовність: фундамент і скляні рами - знімні або постійні. Парники зазвичай представляють собою арочні конструкції, обтягнуті поліетиленовою плівкою.
2
Підготуйте землю. Дотримуйтесь сівозміну і не вирощуйте огірки більше 3 років поспіль на одному місці. Подібне сталість небажано через вимивання з грунту одних і тих же поживних речовин, що в підсумку призводить до її виснаження. Також вирощувати овочеві культури на одному місці небажано з причини підвищення ризику захворювань.
3
проростити насіння на розсаду. Краще взяти на 20-30% більше насіння, т.к. Останнім часом використовуються переважно гібридні сорти, а у них не надто висока схожість. Пророщувати огірки варто в слабкому розчині гумінових добрив (можна взяти «Ідеал»). Коли з'являться невеликі паростки, насіння треба висадити в підготовлену заздалегідь грунт. Підійде суміш, що складається з рівних частин садової землі, компосту та перепрілого гною. Пам'ятайте, що огірок - одна з небагатьох культур, яка переносить свіжий гній, але разом з тим, використання перепрілого гною і в цьому випадку більш переважно. На стадії 3-го справжнього листка огіркову розсаду слід пікірувати.
4
Перекопайте восени землю на грядці, в парнику або теплиці і внесіть подвійний суперфосфат. Навесні, приблизно за тиждень-два до посадки, заправте ділянку органічними мінеральними добривами. Висаджувати огірки на постійне місце краще в шаховому порядку, намагаючись не загущать посадки.
5
Доглядайте за огірками, через день поливаючи і пухкий грунт. В період початку бутонізації підгодуйте їх настоєм зброджених бур'янів або гною. Коли огірки зацвітуть, поливи робіть тільки під корінь. При вирощуванні в закритих конструкціях, не забувайте влаштовувати провітрювання. Воно захистить посадки від таких небезпечних хвороб, як сіра гниль.
6
Підгодовуйте огірки не рідше 3-4 разів за сезон. До цвітіння вони чуйні рідкі підгодівлі азотистими добривами. Покращують освіта зав'язей підгодівлі калійної селітрою. Збільшує тривалість плодоношення підгодівля мікроелементами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s6wU1Ix-gDo
Зверніть увагу
Вирощування в теплиці. (Як виростити хороший урожай огірків.) І в ці терміни його треба висаджувати в теплицю підготовлену, тобто укриту плівкою за тиждень. Якщо вдасться вдало пересадити огірок з грудкою землі і вберегти його від заморозків, ранній урожай забезпечений. Взагалі-то, з початку травня краще знаходитися на ділянці, щоб провітрювати або, навпаки, утеплювати теплицю.
Корисна порада
Оптимальною вважається посадка огірків в сітці 70х60 см. Це дозволить домогтися подвоєння врожаю, адже рослинам не доведеться ділити місце під сонцем і відчувати брак поживних речовин. Як виростити хороший урожай огірків в теплиці? Якщо у вас є опалювальна теплиця, то ви можете посадити огірки гібридів «Парамон», «Унікальний», «Дружна сімейка», «Альпініст» або «Темп», які забезпечать вас раннім і дружним урожаєм.