Як замінити обігрівач ВАЗ 2110.

Піч в автомобілі ВАЗ 2110 являє собою роздільну систему, що включає обігрівач з розподільником повітря. У зв'язку з суворими погодними умовами в зимовий час, власникам авто часто доводиться здійснювати заміну обігрівача. Зробити це досить просто своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців.
Інструкція
1
Заміна опалення ВАЗ здійснюється наступним чином. Відкрийте капот і від акумуляторної батареї машини відключіть негативний дріт, після чого злийте всю охолоджуючу рідину. Потім здійсните попереднє приготування: зніміть оббивку моторного скла, накладку на вітровому склі, склоочисники і відключіть шланг і проводи електродвигуна від клапана заслінки.
2
Обережно звільніть хомут, за допомогою якого кріпиться паровідвідна трубка обігрівача, від'єднавши її. Ту ж процедуру виконайте з хомутами шлангів обігрівача, знявши і їх. Візьміть хрестоподібну викрутку, щоб відвернути гвинти, за допомогою яких до щитка кріпиться корпус обігрівача. Перш ніж робити це, зніміть панель приладів, оскільки в іншому випадку дістатися до гвинтів кріплення буде дуже складно, особливо під час складання. Відверніть гвинти з салону і акуратно підніміть обігрівач.
3
Вгорі розташовані два самореза, внизу ще один і останній - під шумоізоляцією з правого боку. Витягніть обігрівач з моторного відсіку. Зніміть передній кожух шляхом від'єднання двох саморізів внизу і скоб зверху. Після цього повністю зніміть кожух і від'єднайте електродвигун обігрівача.
4
Далі відверніть 4 гвинти, на яких кріпиться передній корпус, а після отстегните 4 скоби і обережно від'єднайте задній кожух отопітеля і корпус повітрозабірника. Витягніть заслінку і радіатор. Саморізи, на яких прикріплена кришка кожуха обігрівача, теж відкрутіть. Після цього можете зняти заслінку.
5
Після цього замініть обігрівач і зробіть збірку в зворотному порядку. Врахуйте, що краще поміняти поролонові ущільнювачі радіатора. Слідкуйте, щоб вилка збіглася з важелем на осі заслінки. Інакше, це може перевірити з порушеного положенню заслінки, оскільки, якщо її опустити, то зачеплення не відбудеться. Після того, як збірка закінчена, залийте назад охолоджуючу рідину. Тепер перевірте працездатність двигуна і насолоджуйтеся новим отопітелем.
В автомобілі ВАЗ-2110 грубка являє собою роздільну систему, яка включає в себе безпосередньо сам обігрівач і розподільник повітря. Через суворих зим іноді доводиться виконувати заміну грубки.
Інструкція
1
Відкрийте капот і відключіть негативний дріт від акумуляторної батареї автомобіля. Після цього злийте охолоджуючу рідину. Проведіть попередню підготовку: зніміть накладку вітрового скла, оббивку моторного відсіку, склоочисники, відключіть дроти електродвигуна і шланг від клапана заслінки.
2
Акуратно ослабте хомут, який зміцнює паровідвідна трубку отопітеля, і від'єднайте її. Те ж саме виконайте і з хомутами шлангів обігрівача, після чого зніміть самі шланги. Візьміть у руки хрестоподібну викрутку і відверніть гвинти, якими кріпиться корпус обігрівача до щитка. Перед цим зніміть панель приладів, тому що підібратися до гвинтів кріплення досить складно, особливо при процесі складання. Тому відверніть ці гвинти з салону і підніміть обігрівач.
3
Два самореза розташовуються вгорі, один - знизу і останній з правого боку під шумоізоляцією. Вийміть обігрівач з моторного відсіку. Передній кожух знімається шляхом від'єднання скоб зверху і двох саморізів, що знаходяться внизу. Після цього зніміть кожух і вийміть електродвигун обігрівача.
4
Викрутіть чотири гвинти, якими кріпиться передній корпус, і отстегните чотири скоби, після чого акуратно від'єднайте корпус повітрозабірника і задній кожух обігрівача. Витягніть радіатор і заслінку. Відкрутіть саморізи, якими кріпиться кришка кожуха обігрівача. Після цього можна зняти заслінку.
5
Проведіть заміну грубки, і зберіть все в зворотному порядку. Пам'ятайте, що краще замінити поролонові ущільнювачі радіатора. Слідкуйте за тим, щоб вилка на осі заслінки збіглася з важелем. Перевірте це з порушеного положенню заслінки, бо якщо вона опущена, то зачеплення не відбулося. Після цього знову залийте охолоджуючу рідину і перевірте працездатність обігрівача.