Як змінити gif файл. Як змінити програму файлу.

Файли в форматі gif (Graphics Interchange Format - «Формат обміну зображеннями») містять статичні або анімовані картинки, призначені в першу чергу для використання в інтернеті. Зміна вмісту таких файлів можливе за допомогою будь-яких програм, призначених для редагування графічних зображень. Залежно від того, які саме зміни потрібно внести в gif-файл, може виявитися досить наявності встановленого в системі переглядача зображень чи знадобитися інсталяція графічного редактора для роботи з анімованими картинками.
Інструкція
1
Скористайтеся простим додатком для перегляду зображень, якщо редагування gif-файлу повинна полягати в маніпуляціях з розмірами видимої області картинки, його поворотом або інших нескладних операціях. Повертати зображення може навіть стандартний переглядач, вбудований в Провідник Windows. Програми, більш орієнтовані на роботу саме з файлами графічних форматів, мають вбудовані функції редагування зображень, зміни їх розмірів і ваги gif-файлів. В програмі FastStone Image Viewer, наприклад, є функції зміни різкості, насиченості та інших параметрів зображення, додавання тіньових та інших ефектів, знебарвлення, нанесення текстових написів, водяних знаків, малювання і т.д.
2
Використовуйте більш просунуті програмні продукти, якщо можливостей переглядачів зображень для внесення потрібних змін до gif-файл виявиться недостатньо. Найбільш поширеним з графічних редакторів професійного рівня є на сьогодні Adobe Photoshop. Зрозуміло, використання такого редактора потребують додаткового часу на освоєння його інструментів. Ця програма має масу можливостей для роботи зі статичними зображеннями в цьому форматі, але для редагування анімованих gif-картинок вона не призначена, хоча існують недокументовані можливості правки і таких файлів.
3
Встановіть спеціалізовану програму, якщо вам необхідно змінювати саме анімацію, вміщену в gif-файл. Це може бути, наприклад, GIMP, Microsoft GIF Animator, Format Factory та інші. Такі додатки споживають менше ресурсів і займають менше простору на диску в порівнянні, наприклад, з Adobe Photoshop, але при цьому надають більше інструментів для роботи з gif-анімацією.
Щоб редагувати анімацію в GIF-форматі, достатньо наявність встановленого графічного редактора Adobe Photoshop. Щоб зрозуміти, як це працює, спочатку створимо цю анімацію, а потім внесемо в неї деякі правки.
Інструкція
1
Відкрийте редактор Adobe Photoshop і створіть новий документ. Для цього клацніть пункт меню «Файл» (File)> «Створити» (New) або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + N. У вікні вкажіть довільні ширину і довжину, наприклад, по 300, і натисніть ОК. У робочій області програми з'явиться новий документ.
2
Виберіть інструмент Rectangle tool і створіть квадрат в центрі новоствореного документа. Відкрийте вікно анімації: натисніть пункт меню «Вікно» (Window)> «Анімація» (Animation). У ньому вже існує один кадр. Клікніть по нижній частині цього кадру і в випадаючому меню вкажіть 0.1 секунди (seconds).
3
Створіть ще один кадр, натиснувши на кнопку Duplicates selected frames, вона розташована в нижній частині вікна анімації. Виділіть новостворений кадр, якшо по ньому лівою кнопкою миші. Візьміть інструмент "Переміщення" (Move) і пересуньте квадрат в нижню частину зображення. Натисніть на кнопку Tweens animations frames і в віконці, що з'явилося, в поле Frames to add вкажіть, наприклад, 5. Ці додадуться до вже існуючих двох і відповідатимуть за переміщення квадрата з центру вниз. Натисніть ОК. Щоб подивитися результат, натисніть на кнопку Play.
4
Збережіть результат: клікніть «Файл» (File)> Save for web & devices або натисніть на клавіатурі Alt + Ctrl + Shift + S. У вікні в налаштуванні «Параметри повторів» (Looping options) вкажіть «Постійно» (Forever) і натисніть «Зберегти» (Save). В наступному вікні виберіть шлях для файлу і теж натисніть «Зберегти». Анімація готова.
5
Закрийте документ, натиснувши на Ctrl + W. В наступному вікні можна з чистою совістю натиснути «Ні» (No), бо створений проект, м'яко кажучи, не дуже трудомісткий. Відкрийте документ, збережений в четвертому кроці інструкції: натисніть клавіші Ctrl + O, виберіть файл і натисніть «Відкрити». Далі буде описано, власне, редагування: квадрат замість низу буде переміщатися з центру вгору.
6
Якщо вікно анімації закрито, знову відкрийте його. Як це зробити, написано в другому кроці інструкції. За допомогою кнопки Deletes selected frames (вона знаходиться в нижній частині вікна анімації) видаліть всі кадри, окрім самого першого. Виконайте ті ж самі дії, що і в третьому кроці інструкції, тільки переміщайте квадрат не вниз, а вгору.