Як визначити вік папугу Кореллі.

Корелла - один з найулюбленіших видів домашніх папуг в Росії. Вони набагато крупніше хвилястих папужок, але при цьому досить невибагливі у догляді і можуть набагато довше радувати своїх господарів, оскільки живуть від 5 до 15 років. Однак якщо ви не дуже добре розбираєтеся в папуг, при покупці вам можуть підсунути завідомо дорослу птицю або, навпаки, дуже молодого пташеня. Щоб уникнути подібних ситуацій, читайте інструкцію.
Інструкція
1
Подивіться на дзьоб папуги. У дорослих птахів він неоднорідний за кольором і більш темний, може мати відшарування або нарости. Молоді Кореллі мають світліший дзьоб без видимих вад і шорсткостей. За кольором восковица у молодняка сіро-рожевого відтінку. Також можна звернути увагу на лапи. У дорослих папуг вони, як і дзьоб, набагато темніше, у молодих же, навпаки, майже рожеві з ніжними лусочками і акуратними гладкими нігтиками. У міру дорослішання птаха, нігті на лапках грубіють і відростають, а колір змінюється на сіруватий або майже чорний.
2
Уважно подивіться на пір'я на голові птаха. Якщо папуга дорослий, все пір'ячко чубчика будуть лежати рівно, красиво загинаючись до кінця. Молоді папужки ще не можуть похвалитися остаточно оформившимся оперенням, саме тому їх легко можна відрізнити від дорослих по пір'ю на чубку. Якщо на маківці у папуги все пір'я випрямлені, і їх не дуже багато - це вірна ознака того, що птах молода. Також ви можете помітити в проміжках між пір'ям чубчика молодих папуг трубочки від нових пір'їнок, які ще не розгорнулися.
3
Якщо ви хочете придбати кореллу мутаційного окраса, тут досить складно визначити вік, орієнтуючись на форму і розмір пір'я. Тому вам також доведеться дивитися на восковіца і лапки. Забарвлення папуг цих порід повністю формується тільки до віку 2 років, тому до цього часу дуже складно визначити, як саме виглядатиме остаточне доросле оперення птиці.
Зверніть увагу
Недобросовісні продавці можуть видавати хворих птахів, вищипують у себе пір'я, за молодих корелл. Якщо у вас виникли сумніви в стані здоров'я папугу, краще не робити покупку і звернутися в інший магазин.
Корисна порада
Придивіться до поведінки папуг і тому, як вони тримаються в клітці і пересуваються. За розміром дорослі Кореллі практично не відрізняються від молодих, але пташенят може видати деяка незграбність у рухах.
Хвилясті папужки - найпоширеніші серед одомашнених видів папуг. Це спритні, активні пташки розміром трохи більше горобця. Вони невибагливі, можуть дожити до 15 - 20 років і легко розмножуються в неволі. Хвилясті папуги прекрасно приручаються, віртуозно наслідують звукам, у тому числі мови людини, і в цьому секрет їхньої популярності. Щоб майбутній вихованець швидше звик до вас і легше навчався, потрібно набувати молоду птицю. Визначити вік папужки можна за кількома ознаками.
Інструкція
1
Зверніть увагу на навички птиці та стан її оперення. Пташенята хвилястого папугу повинні надходити у продаж в вік е 40 - 45 днів. До цього часу вони вже вміють літати і харчуватися самостійно, а також мають повністю сформоване гладке оперення. Якщо папуга ще не вміє літати, його вік менше місяця. Птах з неохайним і недорозвиненим оперенням, швидше за все, стара або хвора. Купувати таких папужок не варто.
2
Огляньте дзьоб птаха і восковіца - роздуту шкіру у наддзьобка. У молодого хвилястого папугу в вік е до 1.5 - 2 місяців кінчик дзьоба зазвичай темний, у більш дорослого дзьоб жовтий або зеленуватий. Восковица у молодих самців блідо-рожева або блідо-фіолетова, з вік ом стає яскраво-синьою. У самочок в молодості вона найчастіше блакитна з обов'язковими білими кружечками навколо ніздрів, а в міру дорослішання набуває коричневого кольору.
3
Зверніть увагу на колір оперення. У пташенят хвилястий малюнок починається безпосередньо від восковіци. Колір і малюнок оперення на тулуб неяскравий і розмитий. В вік е від 4 місяців до півроку після чергової линьки птахи обзаводяться більш контрастним і насиченим дорослим оперенням. На голові чітко позначається жовта або біла маска.
4
Подивіться, які у птаха очі. У птенчиков вони повністю чорні. Біле кільце навколо зіниці з'являється тільки у дорослих хвилястих папужок. У міру старіння шкіра навколо очей позбавляється оперення.
Зверніть увагу
Більш-менш точно вік хвилястого папужки визначається тільки до півроку. Після цього, в більшості випадків, можна тільки сказати молода перед вами птах або старая.Практіческі неможливо визначити вік папуг-альбіносів (білого кольору) і Лютін (рівномірного жовтого кольору). Їх оченята все життя червоні, без білих обідків, хвилястий малюнок і маска відсутні. З упевненістю відрізнити можна тільки дорослу самку за характерною коричневої восковице.
Корисна порада
Найчастіше для приручення і навчання набувають молодих самців хвилястого папугу. Їх можна відрізнити за основними ознаками: чорним очках без білого обідка, ніжно-фіолетовою або блідо-рожевою восковице, розмитому малюнку оперення, відсутності маски.