Як міняти струни на гітарі.

Ех, романтика ... Літо, вечір, багаття, поле чи ліс, друзі, і вона ... Одне з прекрасних створінь на цьому білому світі ... Вона так і манить, тягне, бажання непереборно .. . ти береш її в свої руки, починаєш посилено працювати пальцями, отримуючи від цього неймовірне задоволення. Друзі в екстазі, ти - король світу, володар умів і емоцій, і тут ... Несподівано рветься струна на гітарі! Видно, сильно вдарив по металевому елементу інструменту. Але, о диво, у тебе "цілком випадково" виявилася запасна струна! Тепер залишилося тільки замінити порвану на цілу.
Вам знадобиться
  • - гітара з лопнули (або розтягнутими) струнами
  • - нові струни
  • - терпіння
Інструкція
1
Причини для заміни струн на гітарі можуть бути різними. Не вдаючись в подробиці, постараємося відповісти відразу на поставлене запитання - як же замінити струни на гітаре.Ітак, беремо гітару. Найвірнішим кроком в даній ситуації буде методично сидіти і розкручувати кілки (це такі штуки на головці грифа, до яких прикріплюються струни - якщо хто не знає). Розкрутивши кілки (один, декілька або всі - це вже буде залежати від того, скільки струн ви хочете змінити) .Після того, як ми з абсолютною точністю переконаємося, що один кінець струн вільний як вітер в полі, почухавши потилицю, можна переходити до наступного кроці.
2
Наступним логічним дією ми звертаємо всю свою увагу на корпус гітари. Якщо ми маємо справу з акустикою або напів-акустикою, то можемо бачити одне круглий отвір посеред передньої стінки корпусу. Це називається резонуючим отвором. Воно посилює звук струн. Отже, ми знайшли це восьме чудо світу під назвою "резонуюче отвір", подивились на нього, і з повною упевненістю безпеки себе улюблених занурюємо туди свою руку.Да, до речі, важливий факт - "занурювати" рекомендується ліву руку, і рухатися в правому напрямку , в сторону подструннік (це теж така штука, яка тримає струни з іншого кінця і розташовується на корпусі гітари) .В принципі, якщо є дике бажання "пошелудіть" правою рукою, то можна занурити всередину корпусу праву руку і рухатися в ліву сторону того ж самого горезвісного подструнніка. Намацуємо із зворотного боку якоря наших струн - і вуаля, ми змогли витягти старі струни назовні. Тепер наша гітара являє собою просто шматок дерева, позбавленого душі.Нужно виправляти це історичне непорозуміння. А саме - докласти всіх сил і уміння, щоб повернути улюбленої гітарі струни, а разом з ними і душу музичного інструменту.
3
Дістаємо з упаковки нові струни. Обов'язково звертаємо увагу на номерки - цифра "1" означає, що це струна - найтонша і перебувати повинна нижче всіх. Відповідно чинимо з цифрою "2", "3" і последующімі.Витасківаем струну з пакетика, в який вона вкладена, беремо за кінець, вільний від якоря, і просовуємо руку всередину корпусу гітари. Там ми намацуємо вже відомий нам подструннік, і намагаємося потрапити струною в маленький отвір, призначене спеціально для неї. Апогеєм цієї праці будемо момент, коли ми зможемо потрапити в це маленьке отвір і витягнути струну назовні, а якорем вона зачепиться за внутрішню сторону подструнніка. Проробляємо подібну операцію з рештою п'ятьма струнами. Коли всі шість якорів будуть зачеплені на внутрішній стороні корпусу, можна сміливо починати накручувати струни на колкі.Однако слід враховувати досвід багатьох професійних музикантів: натягнули струни, зробили їх пружними і виконуваними - дайте гітарі добу настоятися. Нові струни повинні звикнути до гітари, рівно як і гітара повинна звикнути до нових струнах. Коли минуло достатньо часу, можна брати інструмент і сміливо налаштовувати його. І якщо раптом порветься струна, то тепер ви вже знаєте, що потрібно буде робити.
Корисна порада
Не варто починати накручувати струни на колки доти, поки в подструннік не опиняться всі шість струн. В іншому випадку вам буде дуже незручно.
Струни є витратним матеріалом при виконанні на будь-якому струнному інструменті, в тому числі на гітарі. Міняти їх рекомендується в залежності від частоти використання через місяць або рідше. Процедура включає зняття старих струн, натягування нових, відбудування інструменту.
Інструкція
1
Зніміть старі струни, розкручуючи колки по черзі (від першого до останнього). Якщо струна дуже довга, то розслабте її не повністю, а тільки злегка і відкусите кусачками у кілочка. Залишки вийміть з отвору в кілку і з нижнього поріжка.
2
Струни на шестиструнної гітарі натягуються в такому порядку: №№ 1, 6, 2, 5, 3, 4. На дванадцятиструнну в такому порядку спочатку натягуються основні струни, потім допоміжні. На четирехструнной бас-гітарі порядок такий: 1, 4, 2, 3. На інших струнних принцип той самий - від країв до центру.
3
Отстройте інструмент відповідно до стандартної системою і залиште ненадовго. Нові струни дуже еластичні і швидко втрачають тон, спускають лад. Через деякий час візьміть інструмент знову, перевірте лад. Підтягніть струни до потрібних висот і почніть гру.