Як встановити вбудовані світильники. Як прикріпити вбудований світильник.

Назва «вбудовуваних» точкових світильників говорить сама за себе. Це означає, світильники вбудовуються в основу, причому матеріал підстави може бути різним. Гіпсокартон, пластикові панелі, натяжна стеля і т.п. Світильники спрямованого світла бувають різного типу і потужності. Вибір такого світильника залежить від призначення приміщення. Ну а після залишиться тільки правильно встановити їх!
Вам знадобиться
 • - олівець;
 • - рівень;
 • - дриль з коронкою;
 • - світильники.
Інструкція
1
Робота з установки вбудованих світильників починається ще перед навішуванням конструкцій стелі або стін. Розрахуйте кількість світильників таким чином, щоб у приміщенні було досить світло. Виберіть потрібний спектр ламп, адже «холодне» освітлення буде недоречно в спальні, наприклад. Після того, як ви знаєте кількість ламп, прокіньте електричні дроти всередині конструкцій, причому з невеликим запасом по довжині, щоб при установці вам було зручно підключати світильники.
2
Потім розмітьте стелю для того, щоб світильники розташовувалися рівно. Якщо лампи будуть зміщені одна відносно іншої, це буде сильно кидатися в глаза.Для розмітки використовуйте довгий будівельний рівень. Позначте місця світильників в стелі олівцем до малярних робіт. Найкраще буде, якщо ви спочатку підготуєте отвори для світильників, пофарбуєте начисто стелю і тільки після цього встановіть точкові світильники.
3
Щоб вирізати отвори під світильники, скористайтеся електродрилем зі спеціальною насадкой- «коронкою». Для кожного матеріалу насадка буде відрізнятися, тому підготуйте їх заздалегідь. Якщо стеля з гіпсокартону, візьміть «коронку» по дереву, якщо у вас рейкова стеля - то використовуйте «коронку» по металу. Діаметр «коронки» розраховуйте максимально близько до діаметру корпусу точкового світильника. Для зручності при установці можна брати «коронку» трохи більше, на 2-4 мм, але стежте, щоб отвір у стелі було закрито світильником повністю.
4
Отже, приступайте до установки. Обесточьте приміщення, в якому проводитимуться роботи. Потім підключіть дроти до клем світильників по черзі.
5
Не поспішайте відразу закріплювати світильники в стелі. Спочатку потрібно перевірити правильність підключення, включивши світло в приміщенні. Якщо всі світильники загорілися, тоді можна встановлювати їх безпосередньо в стелю наступним чином. Притисніть пружинні кріплення світильника до корпусу і, акуратно відпустивши пружини, просуньте світильник у отвір у стелі. Світильник фіксується в стелі за рахунок вовзрата пружин у вихідне положеніе.Еслі ж один з світильників не загорівся, знайдіть причину. Це може бути шлюб світильника, шлюб лампи в світильнику або неправильне підключення. Виправте проблему і знову перевірте світильники, а потім встановіть їх безпосередньо в стелю.
Точкові світильники, вбудовані в стелю з гіпсокартону, дозволяють створити в кімнаті будь-яку атмосферу і зонувати простір. При цьому вбудувати світильники може навіть недосвідчений будівельник, для цього вам знадобляться найпростіші інструменти.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - маркер;
 • - гіпсокартон;
 • - напрямні;
 • - профілі;
 • - кріплення;
 • - дриль;
 • - шуруповерт;
 • - насадка (коронка);
 • - світильник;
 • - дроти.
Інструкція
1
Ще перед початком монтажу каркасу складіть ескіз і вирішіть, де будуть розташовані світильники. Врахуйте, що вони не повинні потрапляти на металевий профіль (або дерев'яні балки).
2
Проведіть розмітку і встановіть напрямні профілі на стінах. Потім знайдіть місце розташування поздовжніх стельових профілів і підвісьте їх на спеціальних кронштейнах. Обов'язково перевіряйте горизонтальність профілів за допомогою рівня.
3
Коли каркас буде готовий, зробіть розводку проводів. Закріпіть дроти в декількох місцях, щоб вони не переплуталися.
4
Проведіть монтаж гіпсокартонних листів, фіксуючи їх саморізами. Саморізи повинні бути трохи втоплені в поверхню. Потім закрийте всі стики і головки кріплення шпаклівкою, після висихання - зачистите дрібною шкіркою. Пофарбуйте або обклейте поверхню шпалерами.
5
Коли стеля буде повністю готовий, почніть установку світильників. Проведіть розмітку, уточнивши місця знаходження світильників. Додатково переконатися у відсутності металевого профілю можна за допомогою магніту.
6
Підберіть для дриля або шуруповерта підходящу коронку. Вона повинна максимально точно бути наближена до діаметру корпусу світильника. Якщо світильників кілька - купіть спеціальну насадку, якщо один або два - спробуйте вирізати отвір вручну за допомогою пилки по гіпсокартону. Просвердлите отвір в гіпсокартоні в точно визначеному місці.
7
Вимкніть напругу в мережі за допомогою автоматичного вимикача або «пробок». Витягніть з отвору в стелі дроти і з'єднайте їх з клемами на патроні.
8
Якщо світильник має пружинне кріплення, підійміть «лапки» пружин і вставте в отвір, потім відпустіть. Лапки повернутися у вихідне положення і зафіксують світильник в гіпсокартону. Вкрутіть лампу і закріпіть декоративну кришку (якщо вона є).