Проектор: Як зробити своїми руками.

Навіть у наші дні іноді виникає необхідність переглянути диафильм або слайд. Сучасний офісний відеопроектор для цього непридатний, та й вартість його непомірно висока. Вийти з ситуації допоможе саморобний проектор.
Інструкція
1
Як імпровізованої оптичної лави застосуєте звичайну креслярську лінійку. За допомогою кронштейну строго горизонтально закріпіть на ній трубчастий батарейний ліхтар.
2
Візьміть кілька однакових невеликих збирають лінз. Вставте їх у трубку відповідного діаметру. Встановіть цю трубку перед ліхтарем. Також закріпіть її за допомогою кронштейну строго горизонтально.
3
Рамку для установки слайда або протягання диафильма виготовте з будь-якого відповідного матеріалу. Головна вимога до неї полягає в тому, щоб вона ні в якому разі не дряпала носій. Її встановіть перед трубкою з лінзами строго вертикально.
4
В якості об'єктива застосуєте велику лупу. Її розташуйте на кронштейні такої конструкції, яка допускає переміщення по лінійці. Центр лупи повинен збігатися з центром кадру на диафильме або диапозитиве.
5
Повністю затемните приміщення і включіть ліхтар. Якщо використовується діафльм, покладіть лінійку боком, інакше кадр буде повернутий на 90 градусів. Направте проектор на стіну. Переміщенням об'єктива по лінійці сфокусуйте зображення. Пам'ятайте, що зі збільшенням відстані від стіни до проектора розмір зображення збільшується, а яскравість падає. При кожній зміні цієї відстані виробляєте фокусування заново.
6
Якщо зображення виявиться дзеркальним, зверніть рамку зі слайдом або діафільмів до об'єктиву протилежною стороною.
7
Світло від ліхтаря може потрапляти на екран повз носія, тим самим погіршуючи контрастність зображення. Для запобігання цього використовуйте кожух будь-якої конструкції.
8
У випадку, якщо проектором ви збираєтеся користуватися часто, наприклад, для показу діафільмів і слайдів дітям, замість батарейок застосуєте для живлення ліхтаря акумулятори або мережевий блок з відповідними параметрами, а на стіну повісьте білий екран з будь-якого матеріалу.