Як поміняти бампер на ВАЗ 2114.

При серйозних аваріях або будь-яких поломках, пов'язаних з передньою частиною автомобіля, в першу чергу страждає бампер. Його можна відремонтувати, але при серйозних дефектах краще провести повну заміну і встановити новий бампер.
Інструкція
1
За наявності встановлених протитуманних фар, які знаходяться на передньому бампері, від'єднайте електричні роз'єми від даних фар і зніміть їх. Після цього відверніть гайки, які кріплять бічні і передні кронштейни. На ВАЗ-2114 для бічних кронштейнів передбачені дві гайки, а для передніх - чотири. Витягніть шість болтів і відкладіть їх в сторону, щоб не втратити. Потім від'єднайте бічні кронштейни.
2
Відкрутіть гвинти, які кріплять номерний знак до бампера. Після цього зніміть балку з передніми кронштейнами. Уважно огляньте кронштейн, балку та інші елементи кріплення бампера на предмет пошкоджень та дефектів, при виявленні яких негайно замініть дані деталі. Установку нового переднього бампера проводите в зворотній послідовності, уважно стежачи за тим, щоб забезпечити потрібну затяжку болтів кріплення.
3
Для зняття заднього бампера необхідно спочатку від'єднати дроти, які призначені для підключення ліхтаря освітлення номерного знака. Пам'ятайте, що бампер повинен зніматися разом з балкою і кронштейнами. За допомогою гайкового ключа відкрутите кріплення бампера до кузова - дані гвинти перебувають з бічних сторін. Після цього відверніть решта болти і обережно потягніть бампер на себе і зніміть його.
4
Отсоедините номерний знак і зніміть балку, попередньо відкрутивши болти її кріплення бамперу. Подивіться на елементи кріплення і бампера, які підлягають заміні при ознаках несправностей і наявності дефектів. При подальшій збірці і установці не забудьте підключити дроти, які необхідні для лампи освітлення номерного знака. Після остаточної установки перевірте надійність закріплення бампера, для цього візьміться рукою за один з країв і несильно дерните, бампер повинен надійно триматися.