Як замінити трос спідометра. Як зняти тросик спідометра на ваз 2109.

Трос спідометра здійснює певну кількість обертів кожен кілометр. З його допомогою датчик вимірювання швидкості машини підраховує пройдену відстань. Якщо стрілка датчика коливається, це свідчить про те, що зносився трос спідометра. У даній ситуації рекомендується провести демонтаж старого троса і установку нового. Розгляньте заміну троса спідометра на прикладі автомобіля Фольксаген Джетта.
Вам знадобиться
  • - викрутка хрестова;
  • - накидний ключ;
  • - трос спідометра.
Інструкція
1
Розгляньте заміну троса спідометра на прикладі автомобіля Фольксаген Джетта. Розберіть спочатку передню панель. Для цього відкрутіть кріпильні шурупи в кількості 4 шт. Один шуруп знаходиться над крайнім лівим воздуховодом. Якщо кермо заважає, то і його можна зняти. Відкрутіть і зніміть сам щиток приладів, який закріплений двома шурупами з боків. Зніміть також знаходиться позаду фішку з проводами. Трос випаде з встановленого паза самостійно, не потрібно докладати зусиль.
2
Відкрийте капот і відтягніть захисну панель під лобовим склом, від'єднайте штекер електронного блоку управління, тому що він буде заважати в процесі роботи. Далі потихеньку витягайте трос назовні. Зніміть трос з коробки перемикання передач, він кріпиться одним болтом. При знятті болта дотримуйтесь акуратність, щоб не втратити шестерню. Після проведення останньої процедури, можна приступати до установки нового троса.
3
Зверніть увагу при покупці троса на його довжину. Вона має бути не менше оригінального варіанту, допускається трохи більше, але потрібно дивитися, як розташовується трос в коробці передач і у щитка приладів. Капніть кілька крапель олії в новий трос, щоб він не зношувався завчасно. Простягніть його під капотом через пази і не забувайте ставити гумові ущільнювачі на місце, їх має бути два.
4
Поставте на місце щиток приладів. Спочатку вставте фішку з проводами на своє місце, потім поставте трос і закріпіть щиток шурупами. Перевірте, встав Чи трос на своє місце. Для цього візьміть другий кінець троса і покрутіть кінчик троса проти ходу годинникової стрілки різкими рухами. Якщо трос встановлений вірно, стрілки спідометра будуть різко рухатися. Шестерню слід придбати і встановити нову, якщо стара пошкоджена. Одягніть шестерню на другий кінець троса і з'єднайте з коробкою передач. Закрутіть слідом болт, от і все, заміна троса проведена.
5
Проведіть заміну троса самостійно або зверніться в спеціалізовану майстерню, де вам якісно і з гарантією здійснять демонтаж і заміну.
Зверніть увагу
Обов'язково змастіть новий трос маслом.
Корисна порада
Відвезіть автомобіль в автомайстерню, якщо процедура установки троса незнайома.
Тросик - одна з основних деталей механічного спідометра, за допомогою якої він приводиться в дію. Відчуваючи значні навантаження в процесі експлуатації, він з часом зношується і підлягає заміні. Одна з ознак неблагополуччя з тросом - тремтіння стрілки спідометра під час їзди, що вказує на наявність зламу і швидкого виходу його з ладу.
Інструкція
1
Демонтаж троса проводиться в кілька етапів. Спочатку необхідно зняти комбінований прилад, потім від'єднати від нього трос і витягти його з коробки передач, стиснувши при цьому запобіжні затиски. Після закінчення цієї операції слід від'єднати штирьковим з'єднання спідометра.
2
Після цього можете витягнути трос спідометра через передню стінку. Вам залишилося встановити новий замість старого, звернувши при цьому особливу увагу на правильне положення гумового наконечника.
3
Однак у кожної марки автомобіля заміна троса має свої особливості. Ось як, наприклад, можна від'єднати трос на автомобілі Renault19. При проведенні демонтажу троса слід бути обережним, оскільки більшість деталей зроблено з пластику. Приладова панель знімається наступним чином. Спочатку слід від'єднати дріт маси від акумулятора, потім зняти рульове колесо.
4
Після цього, відкрутивши чотири гвинти Т-20, розберіть нижню частину облицювання рульової стійки і зніміть верхню частину облицювання рульової стійки. Потім відкрутите три гвинти Т-20 на нижній облицювання панелі і зніміть її.
5
Відкрутіть верхні і нижні гвинти кріплення і зніміть кріплення колодок замка запалювання, для чого необхідно притиснути кріплення до рульової стійці і одночасно злегка потягнути вперед. Трос спідометра кріпиться за допомогою пластикової фішки на кінці троса. Стисніть пальцями фішку і проверніть її таким чином, щоб звільнилися фіксатори, потягніть за неї і витягніть трос з приладу.
6
Наступна операція - витяг приладової панелі і від'єднання роз'ємів. Вийміть приладову панель з гнізда і, якщо є така необхідність, від'єднайте залишилися роз'єми. Збірку проводите дуже уважно, щоб всі роз'єми і тросик спідометра точно встали на свої місця. Перед тим як завершити складання, обов'язково перевірте напругу на лампах. Правильність заміни несправного троса спідометра перевіряється під час руху. При цьому стрілка спідометра повинна переміщатися по шкалі плавно, без ривків.