Як відремонтувати матрицю. Як полагодити матрицю на відеокарті.

Одна з найголовніших і дорогих деталей ноутбука - його матриця. Нерідко вона дає знати про свої проблеми смугами і плямами на екрані, зміною яскравості підсвічування. Її заміни можна уникнути, якщо вчасно вжити потрібні заходи. При наявності певних навичок і знань можна провести ремонт матриці і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - нові комплектуючі для заміни.
Інструкція
1
Розкрутите всі наявні кріплення екрану до корпусу ноутбука, зніміть рамку з монітора. Зверніть увагу, що в деяких моделях на частини кріпильних елементів екрану в цілях поліпшення зовнішнього вигляду ставлять різні заглушки. Знайдіть шлейф, ведучий до материнської плати, переконайтеся, що він був приєднаний до монітора належним чином, оскільки часто саме він і є причиною проблем із зображенням. Також переконайтеся в його належному стані.
2
Якщо проблема не в приєднанні шлейфів і не в лампах підсвічування, то знайдіть інвертор, що розташовується в нижній частині екрану. Підніміть його, щоб відключити високовольтні дроти, що з'єднують материнську плату і лампи підсвічування. Поставте новий інвертор взамін старого, зберіть ноутбук в зворотному порядку.
3
Якщо причиною поломки є вихід з ладу ламп підсвічування, то зніміть клейку стрічку, яка з'єднує собою нижню частину матриці і кабель лампи екрану. Від'єднайте панель дешифратора, що знаходиться в самому підставі екрану - тут будьте гранично уважні, не допускайте пошкодження шлейфів - інакше весь ваш ремонт закінчиться покупкою повністю нової матриці. Після цього вийміть фільтри, а потім, притримуючи основу дроти, від'єднайте його від старої лампи підсвічування.
4
Перед тим як закріплювати лампу на новому місці, обов'язково перевірте її стан - це дозволить вам зайвий раз не піддавати ризику збереження вашої матриці. Якщо деталь справно працює, встановлюйте її на місце.
5
Зберіть монітор. Для зручності ремонту матриці рекомендується всі запасні частини, вилучені в процесі з екрану монітора, розкласти в порядку їх розбору. Не забувайте про обережність - конструкція деталей тендітна і один невірний рух може коштувати вам величезних затрат на придбання нової.
Зверніть увагу
Ремонт моніторів настійно рекомендується довірити професіоналам - новачок у цій справі може навіть погіршити становище, тому як всі деталі мають достатньо тендітну конструкцію.
Корисна порада
Зверніть увагу на поведінку монітора при включенні. Якщо при включенні через кілька секунд він загасає, то причина тому, швидше за все, поломка інвертора. Якщо ж погіршення роботи монітора виражаються в затемненні картинки в деяких місцях, зображення набуває рожевий чи червоний відтінок, значить, справа в лампах підсвічування.