Як перенести home.

В процесі експлуатації ОС Linux з часом виникає необхідність перенести домашню директорію користувачів системи на інший носій або диск. Така потреба може виникнути через брак використовуваного дискового простору або інших користувальницьких змін. Linux має достатню кількість команд і можливостей, щоб здійснити цю операцію без виникнення особливих проблем і порушення цілісної системної структури.
Інструкція
1
Для початку завантажити з LiveCD операційної системи. Особливого значення не має, який дистрибутив диска ви виберете, але якщо на комп'ютері ви використовуєте Ubuntu, то бажано завантажитися з Ubuntu LiveCD.
2
Запустіть Термінал («Меню» - «Програми» - «Стандартні» - «Термінал») і змонтуйте кореневої розділ. Для цього введіть команду: mount//mnt/partitionАналогічним чином прімонтіруйте який-небудь розділ для бекапа. Після цього скопіюйте до новоствореного розділ директорію home: cp -R/mnt/partition/home//mnt/backup/backup_home
3
Після цього отмонтіруйте розділ бекапа за допомогою команди unmount: unmount/mnt/backup/Прімонтіруйте розділ, який призначений для перенесення і очистіть його за допомогою cfdisk або mkfs (можна справити формат): mount/mnt/targert
4
Скопіюйте/home у новостворений розділ за допомогою функції cp. Наприклад: cp/mnt/partition/home//mnt/targert/home
5
Далі видаліть весь вміст в точці монтування/mnt/partition/home. Для цього просто скористайтеся функцією rm. Наприклад: rm/mnt/partition/home
6
Потім відкрийте файл/mnt/partition/etc/fstab і виправте точку монтування папки/home на використовувану або додайте у відповідному блоці нову сходинку.
7
Перезавантажитеся і переконайтеся, що каталог правильно примонтировать. Якщо доступ до директорії/home отримати не виходить, то правте файли/etc/mtab та/etc/fstab.
Зверніть увагу
Не намагайтеся проводити дії над файлової системою Linux без мінімальних знань про устрій системи.
Корисна порада
Детальніше дізнатися про синтаксис кожної з використовуваних функцій можна набравши запит «man нужная_команда» .Для виправлення помилок в роботі файлової системи можна скористатися утилітою scandisk. Форматування розділу найкраще проводити в найбільш зручну для вас файлову систему.