Як робити гарні фотографії.

Для того, щоб робити цікаві, красиві фотографії потрібна практика і вдумливий підхід до справи
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, уяву, терпіння
Інструкція
1
Для того щоб фотографії були хорошими, якісними і цікавими бажано знімати їх на фотоапарат, у якого можна відключити автоматичні настройки і задавати їх вручну. На практиці досить часто таким фотоапаратом виявляється дзеркальна цифрова камера. Також у неї краще матриця, що теж впливає на якість знімків, і можна міняти об'єктиви, що дозволяє робити фотографії більш різноманітними, дає більше простору для творчості.
2
Намагайтеся фотографувати так, щоб потім робити мінімум коригування на комп'ютері. В процесі фотографування ділите подумки кадр на дев'ять рівних частин і по можливості розміщуйте важливі об'єкти (смислові центри) на лініях-перетинах цих частин, а не в самому центрі фотографії. Це зробить композицію знімка динамічнішою.
3
Не захоплюйтеся використанням спалаху. Часто вона робить знімки пересвеченних, обличчя людей плоскими. Щоб уникнути розмитості фотографій спирайтеся руками на тверду горизонтальну поверхню і натискайте на затвор фотоапарата під час пауз в серцебитті. Практика допомагає напрацювати навик впевнено і рівно тримати фотоапарат.
4
Шукайте незвичайні ракурси й сюжети. Часто можна зробити цікавий кадр, якщо фотографувати частина об'єкта, тоді композиція вибудовується з абстрактних форм.Іщіте яскраві, незвичайні колірні поєднання. Намагайтеся зробити так, щоб зайві незначні об'єкти не потрапляли в кадр, не відволікали погляд від основного.
5
Аналізуйте, чому вам подобається чи не подобаються ті чи інші фотографії, це допоможе в процесі фотографування.
6
Фотографуйте тварин і маленьких дітей від підлоги або на рівні їхніх очей, це зробить знімки цікавіше.
7
Намагайтеся не просто бездумно тиснути на кнопку спускового затвора, а підходити до цього процесу вдумливо. Часто має сенс обійти з різних сторін зацікавив вас об'єкт, щоб вибрати найкращий ракурс.Делайте багато різних фотографій, практика зробить їх якість краще
Фотографію можна помітно поліпшити, підкресливши при допомозі композиції деталі, які здалися вам вдалими. Непоганий результат вийде, якщо, крім цього, візуально відокремити об'єкт переднього плану від фону, посиливши відмінність в їх забарвленні. Це можна зробити, застосувавши інструменти кадрування і кольорокорекції програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Завантажте знімок в Photoshop і, двічі клікнувши по ньому в палітрі шарів, перетворите з фонового в звичайний, доступний для редагування шар. Включивши інструмент Crop («Кадрування»), обріжте зайві фрагменти фото. Якщо ви працюєте в версії Photoshop CS5, сітка, за допомогою якої можна вивірити розташування об'єктів на знімку, вже присутній в інструменті. Користувачам більш ранніх версій програми доведеться створити таку сітку на окремому шарі.
2
Включивши інструмент Line («Лінія») в режимі Shape layers («Шари з фігурами»), створіть дві лінії, що ділять знімок на три рівні частини по вертикалі. В якості основного кольору, в який будуть пофарбовані створювані смуги, виберіть будь-який добре помітний на тлі знімка відтінок. Таким же чином поділіть картинку на три частини по вертикалі. Виділивши всі лінії в палітрі шарів, об'єднаєте їх поєднанням Ctrl + E.
3
Клавішами Shift + Ctrl + N додайте до документа новий шар і заповніть його кольором за допомогою опції Fill («Заливка») меню Edit («Редагування»). В налаштуваннях заливки виберіть зі списку Use («Використовувати») пункт Foreground color («Основний колір»), а в поле Opacity («Непрозорість») введіть значення близько п'ятдесяти відсотків, щоб отримати напівпрозорий колір. Об'єднайте створену заливку з шаром, на якому лежать лінії.
4
Інструментом Move Tool («Інструмент переміщення») посуньте сітку так, щоб об'єкт, що є основним для вашого знімка, виявився на одному з перетинів ліній решітки. Витягнуті об'єкти можуть розташовуватися уздовж ліній. Якщо при цьому вам довелося зрушити частину сітки за межі знімка, зменшіть її розмір опцією Scale («Розмір») групи Transform («Трансформація») меню Edit, не змінюючи співвідношення сторін.
5
Підігнавши габарити і положення шару з лініями, обріжте частину фото, яка виходить за межі заливки. Видаліть або відключіть шар з сіткою. Ви зможете помітити, що після вдалого кадрування знімок змінився в кращу сторону.
6
Для ефектної колоризації підійде інструмент Selective Color («Вибірковий колір»). Щоб ним скористатися, створіть коригувальний шар опцією Selective Color групи New Adjustment Layer («Нова установка шару») меню Layer («Шар»).
7
Параметри корекції залежать від кольорів, в які забарвлений ваш знімок. Якщо об'єкт, на який ви хочете звернути увагу, забарвлений в теплі тони, зелений фон фотографії можна змінити на синій. Цим ви посилити відмінність заднього і переднього планів.
8
Щоб домогтися такого результату, в настройках Selective Color зменшіть в червоних кольорах кількість циана, а в жовтих - ціану і маджента, додавши при цьому жовтого кольору. До зелених додайте максимально можливу кількість циана і жовтого, а медженту повністю приберіть. Для настройки кольору виберіть в меню Colors («Кольори») пункт з його назвою.
9
Для посилення ефекту додайте ще один шар з Selective Color і перемкніть аналогічним чином. Якщо на вашому фото присутні білі ділянки, додайте в них ціан, але приберіть жовтий. Таким же способом відрегулюйте і, власне, ціан. Для зміни забарвлення областей, які стали під дією нижнього шару синіми, додайте в цей колір ціан і трохи маджента.
10
Скориставшись опцією Save As («Зберегти як») меню File («Файл»), збережіть отриманий результат як файл jpg. Для продовження експериментів з кольорокорекцією створіть файл формату psd.