Як приготувати ель. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Елем називається напій, схожий на пиво, яке готують за допомогою процесу «верхового бродіння» - тобто з використанням дріжджів, які під час бродіння спливають на поверхню (чому воно і називається «верховим»). Його роблять в Англії з початку VII століття. Традиційно ель готується з ячмінного солоду, хмелю, води та дріжджів, проте зараз - і особливо в домашніх умовах - використовуються й інші зерна і смакові добавки.
Вам знадобиться
  • зерна пшениці - 3 кг;
  • вода - 10 л;
  • мед - 400 г;
  • дріжджі - 0,5 ч. ложки;
  • родзинки - 1 стакан;
  • цукор - 5 ст. ложок.
Інструкція
1
Пшеничне зерно насипте на деко або будь-який інший великий неширокий піддон, залийте водою і залиште до пророщування (на це піде від 2 до 3 днів, в залежності від температури навколишнього середовища). Пророщених пшеницю підсушіть і пропустіть через м'ясорубку.
2
У велику емальовану каструлю, бак або відро (ємністю не менше 15 л) складіть посічену пшеницю і залийте водою, обов'язково пропущеної через фільтр. Кип'ятіть протягом 2 годин, після чого зніміть з вогню і залиште охолоджуватися.
3
В підготовлену і охолоджену рідину додайте мед, розмішайте, накрийте рушником і залиште на добу при кімнатній температурі.
4
На наступний день додайте в суміш промиті родзинки і дріжджі і залиште ще на термін близько півтори доби для первинного бродіння.
5
Після цього напій слід кілька разів процідити. Візьміть великий шматок марлі, складіть вдвічі і процідіть через нього суміш, віджимаючи марлю, щоб дріжджова маса залишалася всередині. Її можна згодом використовувати для приготування опари для хліба. Після цього залиште напій на годину.
6
Через годину процідіть напій ще раз, на цей раз - через шар щільної тканини з натурального матеріалу, також віджимаючи її в процесі. Дріжджі, що залишилися після другого проціджування, можуть бути використані для приготування наступних порцій напою, проте довго їх зберігати не можна, тому, якщо ви не плануєте повторювати приготування елю найближчим часом, краще їх викинути.
7
В процеженную суміш додайте цукор і залиште напій дображивать ще на 2 доби. Після цього ель можна пити - виходить неміцний напій з легким присмаком солоду та натуральної вуглекислотою.
Зверніть увагу
За сучасною технологією приготування елю як смакової добавки покладається використовувати не мед, а хміль. Однак хміль увійшов до вживання тільки в XII столітті, а історично використовувався як раз мед або кориця або деревій. Так що мед в даному рецепті цілком виправданий.