Як навчити дитину ковтати. дитина не ковтає слину, але не зуби.

Ковтання є дуже складним руховим процесом, завдяки якому їжа пересувається з рота до шлунку крізь стравохід. У ранньому дитинстві механізм ковтання є інфантильним. Тобто дитина ковтає за допомогою мови, який упирається в губи. А коли у нього прорізаються молочні зуби, його ковтання стає соматичним. У цьому випадку мова повинна з'єднуватися з передньої третю твердого піднебіння. Але іноді у дітей відбувається порушення ковтання, тобто вони застрягають на інфантильною стадії.
Інструкція
1
Причини невміння ковтати: - тривале смоктання соски; - пізніше включення в раціон дитини твердої їжі; - пізніше прорізування тимчасових зубів; - коротка вуздечка мови; - ротовий дихання.
2
Використовуйте для годування дитини короткі соски, які не займають весь рот малюка і не стосуються глотки і м'якого піднебіння. При цьому отвір у соску повинно бути маленьким. Так як при вступі в рот дитини великої порції їжі, він не в змозі її відразу проковтнути і регулює її надходження мовою. Це неправильне положення мови формує утруднене ковтання.
3
Якщо у дитини є аденоїдні розростання або хронічний тонзиліт, то це може служити причиною зсуву мови немовляти вперед. Виконуйте розпорядження лікаря, щоб позбавити дитину від наявних захворювань.
4
Якщо дитина не вміє ковтати, це може бути наслідком того, що батьки при появі у нього перших зубів не ввели в раціон твердий прикорм. Отже, щоб навчитися цьому навику, м'язи язика дитини потребують регулярної тренуванні. Давайте дитині якомога частіше жувати тверду їжу: сушки, бублики, сухарі, м'ясо, яблука та моркву.
5
Грайте з малюком в ігри для язичка. Спочатку покажіть йому, як можна облизувати губки: відкрити рот і робити язичком кругові облизують руху по нижній і верхній губі. Потім навчіть малюка, як дотягуватися язичком до кінчика носа і до підборіддя. А потім покажіть дитині, як можна гладити своє небо язичком - від зубів просуваючись до горла. А потім разом з ним «почистіть» язичком внутрішню частину верхніх зубок, просуваючись вліво і вправо. Також можна порахувати кожен зубок, впираючись язичком. Навчіть дитину цокати язичком, зображуючи біг конячки. Потім покладіть на кінчик язика дитини крапельку меду і попросіть його посувати його вперед і назад. А тепер покажіть малюкові гру в м'ячики: тобто роздувайте разом з малюком щоки і впирається язичок в щоки поперемінно.
6
Вивчайте полоскати горло малюка спочатку густим киселем, потім кефіром, потім рідким киселем, а потім мінеральною водою.
7
Розташуйте олівець поперек зубів і виконайте з дитиною наступне: кінчиком язичка дотягує то нижче олівця, то вище. Так само покладіть на кінчик язика м'якуш хліба і зімкніть губи так, щоб мова була видно назовні. І вчіть дитину ковтати слину, не розтуляючи губ і не рухаючи мовою.
8
У всі ігри з дитиною грайте систематично, повторюючи їх як вправи. Починайте з 5-6 повторів 1 раз на день. Потім збільшуйте періодичність ігор до 2 разів на день, а потім до трьох. Поступово додавайте кількість вправ до 10-12 повторів.
Зверніть увагу
За рекомендацією логопедів ефективна корекція ковтання може проводитися за допомогою спеціального апарата - трейнера.