Як чистити басейн.

Основні забруднення (99%) накопичуються на дні басейну і у верхньому шарі води (1-5 см). Більш легкі частинки (сміття, спори рослин, водорості) залишаються на поверхні, а більш важкі осідають на дні і стінках басейну. Відповідно, головне забезпечити чистку саме цих двох областей.
Інструкція
1
Якщо ваш басейн не дуже великий, а на ділянці є що поливати, то можливий варіант організації проточної системи водообміну. Проточні водойми практично не цвітуть і, відповідно, не буде водоростей ні на поверхні, ні на стінках. Для цього достатньо забезпечити регулярну зміну всього 0,5% води, з поверхні басейну, яку можна використовувати для поливу ділянки. Але, звичайно, при цьому не можна застосовувати хлор та інші хімікати для дезінфекції.
2
Для реалізації цього методу доведеться застосувати інженерну думку, так як сервісні фірми не пропонують готових рішень. Ідеї для реалізації ви можете подивитися тут: http://delaysam.ru/dachastroy/dachastroy20.html
3
При класичної організації басейну обов'язково встановіть фільтраційну установку, яка в змозі очистити всю воду. Уважно стежте за фільтруючим елементом і вчасно міняйте або прополіскуйте пісок в ньому.
4
Вибирайте фільтр, виходячи з обсягу басейну. За правилами фільтр повинен пропускати весь обсяг води, що знаходиться в басейні, протягом чотирьох годин. Для цього зверніть увагу на продуктивність, яка обов'язково вказується на упаковці.
5
Найдешевший метод дезінфекції води в басейні - хлорування. Для зменшення концентрації хлору використовуйте додаткове обладнання: озонатори, УФ-лампи, іонізатори.
6
При несильному забрудненні стінок достатньо внести подвійну дозу очищувальних і дензіфіцірующіх агентів. При більш помітному - використовувати підводний пилосос. Якщо ці два способи не дають бажаного результату, залишається злити воду і фізично очистити стінки за допомогою щітки і миючого засобу.
7
Встановіть скріммер - пристрій для збору великих забруднень з зовнішнього шару води. Зазвичай пилососи для басейнів під'єднуються до форсунки забору води або скріммеру.
8
Для очищення басейну власними силами придбайте пилосос. Крім ручних пилососів бувають автоматичні апарати. Це пилососи-роботи, які пересуваються по дну (а деякі і по стінках) басейну за заданою програмою або за допомогою пульта дистанційного керування.