Як нанести текстурную фарбу. Текстурна фарба.

Все частіше в інтер'єрних роботах дизайнери використовують замість шпалер і декоративних покриттів різні види лакофарбових емалей. Різноманіття технологій фарбування дозволяє прикрасити стелі і стіни оригінальним малюнком. Одним з найбільш цікавих способів обробки поверхонь є використання текстурних фарб.
Вам знадобиться
 • - обрізок дошки або товстий картон;
 • - скребок;
 • - акрилова шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - текстурная фарба;
 • - шпатель;
 • - структурний валик;
 • - кювета для фарби.
Інструкція
1
Очистіть поверхню стіни від пилу і бруду. Скребком видаліть всі залишки попереднього покриття. Стіна не повинна крейдувати.
2
Закрийте акрилової шпаклівкою всі дрібні нерівності й відколи, що залишилися від колишньої обробки. Залиште сохнути на 24 години.
3
Обробіть поверхню стіни ґрунтовкою і дайте підсохнути. Попередні роботи необхідні, так як текстурні фарби вимагають дуже гарного зчеплення з поверхнею, в іншому випадку фарба може покритися тріщинами і почати відвалюватися.
4
Перш ніж приступати до обробки стін, проведіть випробування фарби на шматку картону або обрізку дошки. Це допоможе вам потренуватися в роботі з валиком і визначити, що колер підібраний правильно.
5
Фарбу добре перемішайте в банку. Це необхідно зробити, бо текстурируются добавки в процесі зберігання опускаються на дно. Надалі при нанесенні фарби на стіни покриття може відрізнятися на різних ділянках по фактурі чи кольором.
6
Вилийте потрібний обсяг фарби в кювету. Якщо фарба надто густа її можна розвести невеликою кількістю води (приблизно 4% від загального обсягу).
7
Наносите фарбу спеціальним структурним валиком. В магазинах пропонується великий вибір різних валиків з різними поверхнями. Врахуйте, що великі грубі текстури добре виглядають на великих площах або при зовнішніх фасадних роботах. Для обробки маленьких приміщень типу ванної кімнати чи передпокою краще вибирати валики з дрібнозернистої або плавною текстурою.
8
Намагайтеся працювати так, щоб за один прохід покривати одну стіну. Не робіть перерв у роботі. Текстерно фарби досить швидко пластифицируются, і надалі змінюється вид поверхні при роботі тим же самим валиком.
9
При необхідності періодично промивайте текстурний валик водою.
10
Залиште оброблену поверхню сохнути. Фарба висихає за 5-6 годин при температурі +20 С. Повне висихання фарби відбувається через 24 години.
Зверніть увагу
Не забувайте про техніку безпеки. Обов'язково користуйтеся захисними окулярами, текстурні валики часто дають багато бризг.Защіщайте від крапель фарби також шкіру і волосся.
Корисна порада
Якщо ви захочете надати готової поверхні додатковий ефект, вам знадобиться водно-дисперсійна фарба відрізняється від основного кольору на два-три тони і велюровий валик. Фарба наноситься дуже малою кількістю за допомогою практично сухого валика. Не тисніть на валик, щоб Профарбовують тільки верхні точки нерівній структури. Таким чином, стіна буде виглядати більш об'ємно і цікаво. Можна спробувати пограти з контрастними відтінками. Наприклад, на світло-блакитну поверхню нанести чорнильно-фіолетовий верхній шар. У кожному разі зробіть попередній пофарбували на шматку картону, щоб вибрати найбільш цікаве поєднання цветов.Структурний валик можна замінити зім'ятим шматком жорсткої тканини або звичайним поліетиленовим пакетом.
Останнім часом стало модно застосовувати для обробки приміщень текстурную штукатурку. Після вибору кольору меблів, варто подумати і про стіни, щоб запанувала повна гармонія. Готові текстурні покриття дозволяють створювати в будь-якому приміщенні необмежену кількість варіантів малюнків на них. Це дасть можливість досягти планованого ефекту в будинку, офісі або квартирі.
Вам знадобиться
 • - валик;
 • - пластикова терка;
 • - шпатель;
 • - кельма;
 • - широка малярська кисть;
 • - крупнопористая будівельна губка.
Інструкція
1
Підготуйте підставу під оздоблення текстурной штукатуркою. Воно має бути міцним, сухим, без іржі і масляних плям. Візьміть шпаклівку і закладіть вибоїни, тріщини і великі відколи. Стеля і стіни повинні мати рівну поверхню якістю, як під обклеювання шпалерами. Спеціальним просоченням обробіть основу від пилу, а також для зрівнювання вбираності і зміцнення в один шар. Потім через 4-6 годин нанесіть грунт, також в один шар. Почекайте до повного висихання, 12-24 ч, після чого нанесіть текстурную штукатурку.
2
Перемішайте штукатурку перед нанесенням. Намагайтеся домогтися пастообразной форми, це можна зробити або насадкою на дриль, або вручну. Візьміть кельму з нержавіючої сталі і нанесіть рівномірний шар штукатурки товщиною 0,8-1 мм. Зразкова витрата складає 1 кг на 1 кв.м. поверхні. Через 10-15 хвилин, не чекаючи, поки матеріал підсохне пластикової теркою створіть необхідну текстуру покриття. Краю ділянок робіть «рваними» і стикування між ними виробляєте поки матеріал не почав висихати.
3
Щоб позбутися видимих стиків, текстурную штукатурку наносите від кута до кута в одну зміну. Коли, матеріал занадто висох, змочіть злегка поверхню водою з пульверизатора. Борозенки і візерунки залежать від рухів руки майстра і можуть бути найрізноманітнішої форми - односпрямовані, кругові або хаотичні. Через 12-24 год, після повного висихання, поверхня, якщо є необхідність, обробіть наждачним папером. Щоб збільшити час висихання та зменшити витрату колерованной фінішного покриття, нанесіть проміжний НЕ колерованной шар.
4
Нанесіть фінішне покриття, щоб надати колір і сильніше виділити текстуру. Перед використанням його слід отколеровать колорантів. Візьміть широку кисть і рясно нанесіть фінішне покриття на повністю висохлу штукатурку. Покрийте 1-2 м ?, а потім розітріть його жорсткої будівельної губкою. При цьому буде створюватися виділення текстури поверхні. Досягніть того, щоб сліди від інструменту видно не були. Покрийте поверхню захисним воском, для додання додаткового захисту від забруднень, це дасть можливість мити текстурную штукатурку водою.