Як налаштувати модем в режимі маршрутизатора.

Якщо обраний вами провайдер надає послуги DSL-інтернету, то вам буде потрібно відповідний модем. У випадку, коли вам потрібно підключити декілька комп'ютерів до цього пристрою, можна використовувати або багатопортовий модем, або мережевий концентратор.
Вам знадобиться
  • - DSL-модем
Інструкція
1
Якщо ви вже має в своєму розпорядженні однопортовая DSL-модемом, то придбайте пристрій, який дозволить вам підключити до модему декілька комп'ютерів. У даній ситуації можна обійтися концентратором, в якому відсутня можливість налаштування портів. Підключіть за допомогою мережевого кабелю порт LAN мережевого концентратора до гнізда Ethernet (LAN) модему.
2
Тепер з'єднайте через спліттер DSL-роз'єм модему з кабелем телефонної лінії. З'єднайте всі комп'ютери з LAN-портами мережевого концентратора. Увімкніть один з обраних ПК.
3
Запустіть інтернет-браузер і перейдіть до веб-інтерфейсу налаштувань DSL-модему, ввівши його IP в адресний рядок. Відкрийте меню WAN. Виберіть тип протоколу передачі даних, підтримуваний вашим провайдером. Вкажіть варіант отримання IP-адреси (Dynamic або Static IP). Введіть потрібні дані для отримання авторизації на сервері.
4
Збережіть налаштування і перезавантажте DSL-модем. Тепер відкрийте меню додаткових параметрів мережі (LAN). Активуйте функції NAT і DHCP. Вони потрібні для автоматичної видачі IP-адрес комп'ютерів і для забезпечення їх доступу до деяких інтернет-ресурсів. Повторіть процедуру перезавантаження DSL-модема.
5
Відкрийте список мережевих підключень. Перейдіть до налаштування мережевої карти, з'єднаної з концентратором. Виберіть властивості протоколу TCP/IP. Встановіть прапорці навпроти параметрів «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Збережіть налаштування мережевого адаптера.
6
Проведіть аналогічну процедуру, змінивши параметри мережевих карт інших комп'ютерів. Відкрийте веб-інтерфейс модему і натисніть кнопку Connect (Підключити). Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет присутній на всіх комп'ютерах, підключених до мережного концентратора.
ADSL- модем може бути налаштований як роутер (маршрутизатор) або Bridge. В режимі Bridge модем служить перехідником між мережним адаптером комп'ютера і телефонною лінією - в цьому випадку всі мережеві підключення налаштовуються на комп'ютері. В режимі роутера ADSL- модем - це міні-сервер, який надає мережеві послуги комп'ютера. Цей режим найбільш безпечний і, в більшості випадків, кращий.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, мережевий адаптер, спліттер, модем, Ethernet кабель, ADSL-кабель, адаптер харчування, інсталяційний диск з драйверами
Інструкція
1
Перед тим як налаштувати модем режим роутера слід підключити його до ком'ютера і телефонної лінії. Для цього до роз'єму «Line» спліттера підключіть телефонну лінію, до роз'єму «Phone» - телефонний апарат. ADSL модем підключіть до роз'єму «Modem» спліттера за допомогою ADSL-кабелю. Підключіть ADSL- модем до джерела живлення через адаптер. При правильно підключеному сплітері індикатор «ADSL» на модем е повинен блимати. Потім підключіть роз'єм «Ethernet» модем а до мережного адаптера комп'ютера за допомогою Ethernet кабелю. Індикатор «LAN» на ADSL модем е повинен світитися.
2
Далі необхідно налаштувати IP. У меню "Пуск" виберіть "Налаштування", потім "Мережеві підключення => Підключення по локальній мережі". Далі натисніть "Властивості". На вкладці "Загальні" відзначте пункт "Протокол Інтернету" (TCP/IP). Натисніть "Властивості => Отримати IP адресу автоматично". Підтвердіть вибрані настройки, натиснувши кнопку OK.
3
Налаштуйте маршрутизатор. Для цього відкрийте WEB-браузер і в адресний рядок введіть 192.168.1.1 або 192.168.1.2, залежно від моделі модем а. На сторінці, авторизації, в поля "Login" і "Password", потрібно ввести відповідно "admin" і "admin". Точні дані вказані в документації, яку ви отримали разом з вашим модем ом.
4
Після авторизації необхідно створити інтернет-з'єднання з логіном та паролем, які надає інтернет-провайдер. Знайдіть у налаштуваннях модем а пункти, які містять поля "Username" і "Password/Userpass" і введіть значення, отримані від провайдера.
5
В меню налаштувань знайдіть пункти, в яких визначаються тип з'єднання і значення "VPI/VCI", "Encapsulation". Тип з'єднання вибирайте "PPPoE" або "PPPoE over Ethernet", значення "VCI/VPI" і "Encapsulation" або залишайте за замовчуванням, або вибирайте ті, що пропонує провайдер. Перезавантажте модем .
Зверніть увагу
Більшість 3G модемів почали випускатися з драйверами під Windows XP і Windows Vista, які цілком підійдуть для Windows 7. Налаштувати 3G модем на Windows 7 цілком реально. Проблема полягає в тому, що в автоматичному режимі драйвера не перебувають. Тому його потрібно встановити вручну, при цьому налаштування 3g модему займає всього пару хвилин.
Корисна порада
Початок роботи з пристроєм. - Підключіть телефонну лінію до порту Line сплиттера. ADSL порт DSL-2xxxU/BRU/C - до порту Modem. На цьому налаштування пристрою закінчена. Якщо модем налаштований в режимі Bridge, то тільки один комп'ютер може мати доступ до Internet. Якщо провайдер використовує авторизацію PPPoE, то необхідно налаштувати PPPoE з'єднання за допомогою ОС комп'ютера.