Як поставити файл підкачки.

Файл підкачки використовується системою як сховище програмних виконуваних файлів, які не поміщаються в оперативній пам'яті, але все-таки повинні бути задіяні. Збалансований свап значно прискорює роботу системи і полегшує роботу з нею. У теж час занадто маленький обсяг сховища може негативно позначитися на працездатності Windows.
Інструкція
1
Файл підкачки налаштовується через відповідний пункт Панелі управління. Перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління» - «Система» - «Додатково». Виберіть вкладку «Швидкодія» - «Параметри» - «Додатково» - «Змінити». Відкриється вікно, в якому і можна налаштувати всі параметри цього сховища.
2
Якщо в комп'ютері у вас встановлено кілька жорстких дисків, то краще розташувати файл підкачки на найбільш швидкому HDD. Бажано не розміщувати сховище на одному диску з системою.
3
Якщо у вас встановлений тільки один HDD, але він розділений на кілька віртуальних розділів, то краще всього розташувати файл підкачки не так на системному диску C, а на сусідньому розділі. Обсяг сховища не повинно займати більшу частину вільного місця на диску. Відсутність вільного місця для програм негативно позначиться на продуктивності запущених додатків.
4
У випадку, якщо на жорсткому диску у вас достатня кількість вільно місця (більше 4 гб), то не варто фіксувати розмір сховища, і куди розумніше буде дозволити системі самій розпоряджатися дисковим простором, який виділяється на підкачування.
5
Якщо ви все-таки хочете обмежити обсяг файлу, то мінімальний розмір можна вказати в півтора рази більший, ніж обсяг оперативної пам'яті, а максимальний - обсяг оперативної пам'яті комп'ютера, помножений на три.
6
Після установки параметрів тимчасового сховища натисніть клавішу «Задати» для застосування змін, і обов'язково перезавантажте комп'ютер.
Зверніть увагу
Відключення свопу може дати приріст продуктивності комп'ютерів, у яких великий об'єм оперативної пам'яті (від 2Гб і вище). Але деякі програми та ігри не працюють без файлу підкачки, тому його відключення великого сенсу не має. Також не розміщуйте кілька свопів на різних розділах жорсткого диска.
Файл підкачки - це файл на жорсткому диску, який використовує система для зберігання різних даних, наприклад частин програмамм і файлів, що не поміщаються в оперативній пам'яті. Збалансована настройка файлу підкачки може істотно прискорити роботу системи, тим самим полегшивши користувачеві роботу з великими програмами (іграми, графічними редакторами і т.д.).
Інструкція
1
Ми наведемо приклад налаштування файлу підкачки на Windows 7 (на всіх системах Windows настройка практично аналогічна). Для налаштування файлу підкачки відкриємо вікно налаштувань системи - "Властивості системи". Пуск -> Панель управління -> Система -> Додаткові параметри системи (до вікна налаштувань системи можна "добратися" й іншим шляхом: просто клацнувши правою кнопкою миші по ярлику "Мого комп'ютера" і вибравши пункт "Властивості").
2
У вікні властивостей системи перейдіть на вкладку "Додатково". На цій вкладці знайдіть блок "Швидкодія" і натисніть кнопку "парамет".
3
У вікні "Параметри швидкодії" перейдіть на вкладку "Додатково". Знайдіть на цій вкладці блок "Віртуальна пам'ять" з натисніть кнопку "Змінити".
4
На екрані з'явиться вікно "Віртуальна пам'ять", де можна здійснити введення необхідних значень в запропоновані поля для кожного диска в системі. Після введення необхідних значень натисніть на кнопку "Задати" і система збереже зміни в настройках після перезавантаження системи.
Зверніть увагу
Головне правило оптимізації файлу підкачки: чим більше розмір оперативної пам'яті, тим менше розмір повинен мати файл подкачкі.Файл підкачки не повинен займати все вільне місце на диску. Якщо на диску залишилося 4 Гб. вільного місця, то файл підкачки повинен бути менше (наприклад 2 Гб. або 3 Гб.). Відсутність вільного місця на диску може негативно позначитися на роботі запущених програм.
Корисна порада
За замовчуванням файл підкачки Windows є динамічним, тобто його розмір змінюється системою автоматично, залежно від завантаженості оперативної пам'яті. Даний варіант є не найкращим рішенням для продуктивності системи, тому система постійно витрачає ресурси на фрагментацію файлу подкачкі.Прі наявності в системі декількох жорстких дисків файл підкачки краще розташовувати не на системному (тобто на якому не встановлена ОС Windows) диску. Якщо в системі встановлений один жорсткий диск, який розбитий на розділи, файл підкачки доцільніше помістити в сусідній з системним раздел.Расчет розміру файлу підкачки виглядає наступним чином: від 1 Мб. до двох кратного розміру вашої оперативної пам'яті. Наприклад у вас 2 Гб. оперативної пам'яті, файл підкачки повинен дорівнювати від 1 Мб. до 4 Гб.