Як коптити рибу холодного копчення. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Холодним копчення називається через те, що відбувається при температурі 28-35 градусів протягом від 1 до 4 діб, залежно від розміру риби. Коптиться риба димом, що утворюється при згоранні тирси з деревини. Перед початком копчення необхідно провести підготовчі заходи.
Вам знадобиться
  • Риба
  • сіль
  • вода
  • коптильня
  • деревна тирса
  • сирі ялівцеві гілки.
Інструкція
1
розпатрати рибу, тобто видаліть з неї всі нутрощі. Також рекомендується прибрати зябра. Доможіться повного знекровлення, в іншому випадку на тушці копченої риби можуть бути кров'яні патьоки. Луску можна не видаляти.
2
засолити рибу. Для цього спочатку зробіть 8-відсотковий розчин кухонної солі: на 100 мл води візьміть 8 г кухонної солі. Обсяг розчину залежить від кількості риби. Покладіть рибу в цей розчин. Вона повинна повністю покриватися розчином, і її не повинно бути занадто багато в одній ємності, в іншому випадку риба засолити не повністю. Залиште її так при кімнатній температурі близько 12 годин.
3
Солону рибу відмочувати в прісній воді протягом 1-2 діб при температурі 12 градусів. Підтримувати таку температуру можна за допомогою льоду. При відмочуванням з риби видаляються всі надлишки солі, які можуть бути присутніми, наприклад, у верхніх шарах тушки. Сіль в рибі розподіляється рівномірно.
4
Подвесьте рибу на металеві гачки або мотузку і підсушіть теплим повітрям близько доби. Вона повинна злегка подвяліть.
5
Потім приступайте безпосередньо до холодного копчення. Існують спеціальні коптильні, але при необхідності можна зробити її самим в старому сараї висотою 1,5 - 2 метри. Рибу необхідно підвісити якомога вище. Перед початком копчення в відрі розведіть багаття з тирси деревини вільхи або осики. Деревину сосни використовувати не рекомендується, т.к. через неї копчена риба матиме гіркий смак. Коли в відрі погасне полум'я і йтиме дим, поставте його під рибою. На початковому етапі копчення необхідно стежити за постійною подачею диму до риби. Не можна щоб спалахувало полум'я, воно може перетворити копчення з холодного в гаряче. В кінці процесу додайте сирі ялівцеві гілки, їх дим має антимікробні властивості, завдяки чому риба не пліснявіє і довше зберігається.
6
Дайте рибі після копчення повисіти ще близько 2 діб без диму, вона трохи подвяліть і постає ще смачніше.
Зверніть увагу
Великі тушки можна перед копчення розрізати на шматки.