Як приручити декоративного кролика.

Декоративні кролики - це милі і абсолютно чарівні істоти. Вони виглядають як плюшеві іграшки, забавно рухаються і ворушать носами так зворушливо, що можна спостерігати за цим годинником. Зрозуміло, якщо ви заводите у себе такого малюка, дуже хочеться, щоб він був ручним і ласкавим. Але, на жаль, кроленята не дуже поспішають заплигувати до вас на руки і навіть не дозволяють себе гладити. Як же приручити такого кролика?
Інструкція
1
Якщо ваша головна мета - кролик, якого можна гладити і носити на руках, краще підійти до вибору майбутнього вихованця з великою відповідальністю. Одні породи спочатку більш дружелюбні, ніж інші, і набувати слід саме таких кроликів, які з покоління в покоління демонстрували відмінну здатність до приручення. Крім того, якщо у вас буде така можливість, обов'язково поговоріть з заводчиками і попросіть вибрати для вас кролика від пари, яка була найбільш ручний. Доведено, що ласкаві домашні кролики передають свої якості у спадок. Якщо хочете проводити з малюком більше часу протягом дня, купуйте пухнастого кролика. В силу необхідності йому доведеться звикнути до того, що ви берете його на руки для щоденного вичісування, а це з часом тільки зіграє вам на руку.
2
Запасіться терпінням і не намагайтеся нав'язати маленькому кролику свою ніжну любов. Кролики - істоти дуже полохливі від природи. Адже у них багато природних ворогів, і тому постійно припадати від кого-небудь ховатися або втікати. Будьте поблажливі до настороженого поведінки свого нового вихованця і дайте йому час звикнути до будинку і своїм господарям. Ні в якому разі не хапайте кролика зверху, це для нього рівносильно нападу. Не варто також насильно його чіпати або гладити. Нехай малюк сам виявить до вас інтерес, тільки в цьому випадку до нього можна обережно доторкнутися.
3
Не потрібно гладити кролика або тягнути до нього руки в клітці, набагато краще намагатися налагодити контакт під час його прогулянок по кімнаті. Підійдіть до малюка і сядьте так, щоб бути з ним на одній висоті і не здаватися набагато більше. У цьому випадку кролик напевно зацікавиться вами і підійде перевірити, що ж таке ви з себе представляєте. Кроликам дуже подобається, коли їх гладять по спинці і боків, але робити це потрібно обережно і тільки тоді, коли ви бачите, що кролику це не заподіює занепокоєння. Якщо малюк стискається від страху при ваших дотиках, краще відкласти масаж на інший раз.
Зверніть увагу
Не варто робити різких рухів і голосно розмовляти поряд з кроликами. Краще говорити тихо і спокійно і рухатися плавно, щоб випадково не налякати вашого маленького друга.
Корисна порада
Поступово привчайте кролика до запаху своїх рук. Можна покласти долоню поруч з ним, коли він їсть або вивчає навколишнє оточення. Якщо тварина спокійно реагує на ваші руки, можна пригостити його чимось смачним.