Як зробити собаку чемпіоном.

Якомусь любителю собак цілком достатньо ледачого кудлатого друга, люблячого полежати на дивані або поганятися за сусідськими кішками. Але комусь цього недостатньо. Такі господарі бажають бачити свого чотириногого одного не на дивані, а на п'єдесталі. Однак виховати собаку-чемпіона не так-то просто.
Інструкція
1
Придбайте «правильного» цуценя. Якщо ви дійсно марите про виховання собаки-чемпіона, то змиріться з тим, що далеко не кожний малюк може вирости переможцем виставок. Приготуйтеся до труднощів: далеко не в кожному посліді іменитих батьків з'явиться новий чемпіон. До того ж, коли щеня тільки з'являється на світ, дуже складно розгледіти в ньому відхилення від стандартів породи. Розплідникам теж зовсім не на руку розводити майбутніх переможців виставок для чужих людей. Так що готуйтеся до довгих пошуків і до того, що ваш гаманець дуже помітно схудне.
2
Починайте готувати цуценя, як тільки він з'явився у вашому домі. Підготовку проводите відразу по декількох фронтах - займайтеся дресируванням, соціальною адаптацією, правильно годуєте вихованця і стежте за його зовнішнім виглядом. У виставкових собак не може бути ніяких проблем зі здоров'ям, тому правильний раціон, щеплення і прийом вітамінів - необхідні пункти.
3
Дресирують цуценя. Виставкова собака повинна ідеально знати всі основні команди і беззаперечно слухатися господаря. Такі собаки не дозволяють собі гризти тапочки або дерти меблі.
4
Уважно стежте за станом вовни, кігтів і зубів собаки. Вчасно подстригайте шерсть і кігті, регулярно розчісуйте собаку. Використовуйте тільки якісні і перевірені косметичні засоби (шампуні, кондиціонери, мазі). Досвідчені заводчики рекомендують годувати собак тільки один раз в день після вечірньої прогулянки. Собаки, яких перекармливают, дуже швидко набирають зайву вагу, який часто стає причиною невдач на виставках.
5
Привчайте собаку до уваги публіки. Зводите маленького цуценяти на виставку, щоб він подивився, як вона проходить. Не дозволяйте йому гавкати і стрибати на людей. Взагалі, привчите його до того, що в суспільстві він повинен вести себе, як дуже вихований добропорядний улюбленець
Корисна порада
Починати брати участь в виставках можна, коли собаці виповниться рік. До цього часу вона повинна вміти правильно ходити, бігати, показувати зуби і виконувати команди. На виставках господарі часто підшукують для своїх улюбленців пару для в'язки. Можливо, вам вдасться знайти вдалу партію і для вашого вихованця.