Як знайти втікача хом'яка.

Хом'ячки, незважаючи на свій маленький розмір і міцна статура, відрізняються надзвичайно невгамовним характером і спрагою до пригод. Тому якщо ви заводите у себе вдома цього чудового пушистика, вам слід знати, що тваринка не тільки дуже спритно бігає по клітці в нічній тиші, але також відрізняється яскраво вираженою схильністю до втеч. За малюком необхідно дуже уважно стежити і не випускати з уваги. Але що ж робити, якщо він все-таки ухитрився втекти?
Вам знадобиться
  • Приманка, мука, прозора банку або таз.
Інструкція
1
Обстежуйте все навколо. Якщо хом'як живе у вас давно, цілком можливо, що дуже скоро він самостійно вибереться з укриття і повернеться назад в будинок. Якщо ж тварина придбано недавно, доведеться проводити детективне розслідування. Пам'ятайте, що рухати меблі і плескати полками і дверима не можна, адже хом'ячка таким чином можна запросто покалічити або навіть задавити. Якщо ви точно знаєте, в який саме кімнаті втік хом'ячок, і впевнені, що він не встиг перебратися в сусідню, щільно закрийте двері і чекайте, коли втікач дасть про себе знати.
2
Дуже добре діють на хом'ячків приманки у вигляді розкладених на підлозі насіннячок або горішків. До речі, якщо ви абсолютно дивуєтеся, де саме може переховуватися ваш побіжний друг, можна розкласти частування в кожній кімнаті і спостерігати за тим, де воно буде зникати. Хвилюватися через довгої відсутності хом'яка не варто, це тварина спокійно може проіснувати поза клітиною кілька днів. Як тільки помітите, що приманка зникає, можна звузити пошуки до меж однієї кімнати. Якщо зазирнути у найпотаємніші куточки немає можливості, посипте підлогу поруч з насінням борошном або крохмалем. Слідами лап можна буде обчислити напрямок, в якому віддалився вам утікач і знайти його нове гніздо.
3
Організуйте пастку. Зазвичай хом'ячки виходять на пошуки їжі вночі, саме тому вдень можна особливо не сподіватися, що в неї хтось попадеться. Встановіть скляну банку або невеликий таз так, щоб поряд із зовнішнім краєм була гірка або драбинка. Висота стінки вашої пастки повинна бути підібрана з таким розрахунком, щоб хом'ячок не зміг з неї вистрибнути. А далі все просто: кладете всередину частування, трохи підстилки з хом'якового будиночка і чекаєте. При сприятливому розкладі вранці ви виявите вашого втікача мирно сплячим на дні пастки.
Зверніть увагу
Першим ділом огляньте все глибокі предмети, в які ваш хом'ячок може випадково впасти, але самостійно вибратися не зможе. В групі ризику непрозорі вази, глухі високі коробки і елементи декору з невеликими вертикальними отворами. Пам'ятайте, що малюкові може знадобитися ваша допомога. Будьте уважні.
Корисна порада
Для того щоб визначити місцезнаходження втікача малюка, можна посипати борошном відстані між дверних прорізів і кутів шаф. Зазвичай ці тварини забиваються в найвлучніші отвори і щілинки, тому шукати їх слід обережно і довго.