Як дізнатися породу кролика.

Захоплення карликовими кроликами почалося в нашій країні зовсім недавно, але вже зараз цих кумедних і дивних тварин можна зустріти не тільки у заводчиків, але і в звичайних міських квартирах. Дуже часто люди набувають кролика, абсолютно не замислюючись про його породі, а орієнтуючись виключно на зовнішні дані і власні симпатії. Але питання про те, який же породи кролик, рано чи пізно приходить в голову всім. Так як же це з'ясувати?
Інструкція
1
Відповідно до міжнародної класифікації існує всього п'ять основних порід карликових кроликів: короткошерсті «Рекси», довгошерсті «Лисиці», висловухі, кольорові і горностаєві або «Гермелін». Кожній породі властиві свої характерні особливості, за якими кролика можна легко визначити в ту чи іншу групу. Отже, зверніть увагу на хутро тварини. Якщо він короткий, схожий на м'який плюш, не має вираженої ярусности і виглядає так, немов вашого кролика підстригли - перед вами порода «Рекс». Якщо ж у кролика гладка шерсть на голові, а все інше тіло вкрите довжиною густий шерсткою, ви - щасливий володар лисячого або довгошерстого кролика.
2
Якщо хутро кролика не має жодних відмінних особливостей по довжині, розгляньте тварина більш пильно. Зверніть увагу на форму тіла і голови, а також співвідношення розмірів вух і лапок. У кольорових карликових кроликів короткі вушка і дуже компактне тільце: коротка шия, міцна задня частина і короткі лапки і вушка. Шубка такого кролика має ворс звичайної довжини і може бути абсолютно різноманітного забарвлення. А от якщо ваш кролик білий і при невеликому розмірі вух і тіла володіє великою круглою головою і блакитними або червоними очима - перед вами горностаєвий кролик або «Гермелін».
3
Якщо ж ваш кроленя володіє компактним тілом і великою круглою головою, але ви не можете точно визначити, до якої породи він належить, слід трошки почекати. У зовсім маленьких кроленят розміри вух, тіла і голови дуже сильно змінюються залежно від віку. Тому необхідно запастися терпінням. Якщо у кролика вуха, що стоять спочатку вгору, почали опускатися і рости, швидше за все, перед вами майбутній висловухий кроленя. Вушка у таких малюків довгі і звисають вздовж голови, надаючи їм схожість з собачками. Забарвлення у висловухих кроликів також може бути різноманітним.
Зверніть увагу
Якщо ви збираєтеся займатися розведенням карликових кроликів певної породи, найкраще купувати тварин у досвідчених заводчиків або в розплідниках. Тільки в цьому випадку ви гарантовано отримаєте кроленят саме тієї породи, яка вам цікава.
Корисна порада
Не варто плутати приналежність до породи з різноманітністю забарвлень кроликів. Це зовсім різні речі. Порода визначається родоводу, а забарвлення і шерсть у вашого малюка при цьому можуть бути самими різними.