Як вирізати рівне коло.

Часто буває необхідно вирізати рівне коло паперу, не згинаючи і не розриваючи вручну його краю. Для виконання подібних дій людство за довгі роки свого розвитку придумало такий канцелярський інструмент, як циркуль. Він має вигляд двох з'єднаних між собою дерев'яних або залізних відрізків, на одному кінці якого знаходиться олівець, а на іншому - залізне гостре закінчення. Цей інструмент дозволяє без особливих зусиль малювати правильні і рівні окружності якого діаметру.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно вирізати безліч круглих заготовок для якогось заходу, візьміть циркуль і накресліть з його допомогою на папері або на картоні рівну окружність. Потім прикладіть її до матеріалу і за допомогою ножиць або канцелярського ножа приступайте до вирізання заготовок. Дійте чітко і без зайвих неострожних рухів. І тоді в найкоротші терміни ви зможете нарізати для себе достатню кількість круглих заготовок.
2
Набагато складніше йде справа, якщо круглі заготовки необхідно вирізати з металу або стали. У такому випадку від виконавця вимагається просто ювелірна майстерність. Креслити окружність потрібно за допомогою зубила, щоб виконавцю було добре видно місце розрізу. Гострі краї вирізаних круглих сталевих заготовок ретельно обробіть напилком або рашпілем. Таким чином ви убезпечите всіх оточуючих від порізів і ран.
3
Якщо ви не знаєте, як рівно вирізати коло, запитайте поради у перевірених фахівців, які допоможуть вам вирішити цю проблему в максимально стислі терміни. Однак процедура розрізу досить проста, і ви зможете впоратися з нею самостійно і без залучення сторонніх фахівців. Якщо ви працюєте з папером, використовуйте для розрізу канцелярський ніж. Здійснюйте всі рухи плавно і без ривків. На відміну від ножиць, краї після розрізу канцелярським ножем залишаються рівними і не вимагають додаткової обработкі.Необходімость вирізати рівні кола періодично з'являється в багатьох областях життя. Приміром, в деяких випадках для створення красивих наклейок для оптичних дисків потрібний вирізати велику кількість рівних паперових кіл. Це завдання було б дуже трудомісткою без використання циркуля і канцелярського ножа. Однак, застосовуючи ці інструменти, можна виконати всю роботу всього за кілька годин. Для цього виріжте заготовку з міцного картону і потім, поперемінно прикладаючи її до листів паперу, вирізуйте круги.