Як зробити beam робота.

Так звані BEAM-роботи характеризуються тим, що зазвичай не містять джерел живлення. Вони заряджаються від будь-якого джерела світла. Накопичивши енергію, вони автоматично швидко переміщаються, після чого знову заряджаються.
Інструкція
1
Ознайомтеся з ідеологією BEAM-робототехніки. Це абревіатура, що розшифровується як Biology, Electronics, Aesthetics, Mechanics. Існує і цілий ряд інших розшифровок даної абревіатури. До того ж, це каламбур: solar beam - сонячний промінь, а багато такі роботи працюють від сонячних батарей. Головний принцип цієї галузі робототехніки полягає в тому, щоб не застосовувати в складі роботів мікроконтролери. Незважаючи на це, необхідно використовувати в його конструкції мінімум деталей і зробити його максимально легким. При його виготовленні намагайтеся для зменшення габаритів застосовувати об'ємний монтаж.
2
Дві основні деталі BEAM-робота - сонячну батарею і надмініатюрний моторчик, візьміть, відповідно, з вийшли з ладу калькулятора і мобільного телефону. Будьте уважні: у неякісних калькуляторах замість сонячної батареї застосовується її імітація. У телефоні моторчик приводить в рух ексцентрик. Якщо його не вдається зняти з вала двигуна, робот буде не їздити, а хаотично переміщатися за рахунок вібрації.
3
Придбайте будь іоністор, розрахований на напругу не менше 5 В. Ємність його може бути мінімальною, головне, щоб він був дуже маленьким і легким. Підключіть його до сонячній батареї, дотримуючись полярності.
4
Візьміть миготливий світлодіод (інший не підійде) і звичайний площинних діод (не тільки не миготливий, але й не светоизлучающий). Миготливий світлодіод повинен бути розрахованим на струм близько 50 мА. Підключіть анод миготливого світлодіода до плюса іоністори, його катод - до катода звичайного діода, а анод звичайного - до мінуса іоністори. Зверніть увагу на те, що звичайний діод включений у зворотній полярності. Зроблено це спеціально, щоб захистити двигун від сплесків напруги самоіндукції.
5
Підключіть двигун паралельно звичайному діоду. Якщо ексцентрик знятий, надіньте на вал моторчика невеликий ролик.
6
Скріпіть всі деталі один з одним, наприклад, клеєм, не допускаючи замикань між їх висновками. Покладіть робота сонячною батареєю вгору під яскраву лампу. Він почне періодично переміщатися короткими ривками.