Як налаштувати джойстик для гри.

Геймпад - або, в народі, «джойстик», є основним засобом управління іграми на консолях. Тому не дивно, що все більша кількість PC гравців «пересідають» на ігрові девайси, незважаючи на те, що такі часто вимагають складної калібрування.
Інструкція
1
Перевірте сумісність геймпада. З приходом Xbox360 на ринку джойстиків сталася невелика революція - повністю змінився алгоритм роботи пристрою. Продукти, що використовують сервіс «Games for Windows», такі як Gears of War, Mirror's Edge і навіть Super Meat Boy, не в змозі працювати зі старими моделями контролерів (Logitech RumblePad 2). Нові моделі умовно називають «360-сумісними» і відрізняють позначкою «сумісні з Windows». Практично - такий підпис дає гарантію, що геймпад буде адекватно розпізнаватися усіма сучасними іграми без винятку, що вельми важливо, коли ви беретеся за налаштування.
2
Базовий спосіб конфігурації управління - через внутреігровое меню "Опції" -> "Налаштування" -> "Керування" -> "Контролер». Якщо таке не передбачено, то спробуйте знайти в папці з грою програму-конфігуратор, яка запускається окремо від продукту (їх використовують в основному з Портировать консольними іграми). У разі, якщо і такого не передбачено, зверніться за допомогою на інтернет-форум - напевно ви зможете знайти там любительську програму для правки управління.
3
Щоб видати стару модель джойстика за нову скористайтеся спеціальною програмою. Сервіс створений недавно і поки знаходиться в стадії бета-версії, тому може викликати деякі складності з установкою. Після завантаження архіву для «маскування» геймпада вам знадобиться замінити кілька системних файлів (які відповідають саме за алгоритм роботи) і скористатися графічним конфігуратором, щоб переконатися у вірності настройки. Варто відзначити, що спосіб цей працює часто, але не завжди: наприклад, іноді залишається інвертованій вісь лівого стіки, що вельми неприємно.
4
Налаштуйте геймпад як клавіатуру. Існує ряд програм, які дозволяють «повісити» на джойстик клавіші клавіатури і миші. Технічно, гра буде впевнена в тому, що ви не користуєтеся джойстиком взагалі, тому всі проблеми сумісності йдуть «на раз». Втім, така розкладка може бути не зовсім зручна, якщо геймплей при управлінні мишею значно відрізняється від контролера (наявність автопріцела, наприклад).
Корисна порада
Зверніть увагу на прилеглу картинку: у «36-геймпада» переплутані лівий стік і хрестовина, що є характерною особливістю.