Як зібрати простий підсилювач.

аудіофіли вважають, що чим простіше влаштований підсилювач, чим менше в ньому зайвих деталей, тим краще він звучить. Вони можуть помилятися в цьому питанні, але от з тим, що підсилювач, що містить мало деталей, можна і побудувати швидше, не можна не погодитися.
Інструкція
1
Багато сучасних звукові карти розвивають достатню напругу для «розкачки» підсилювача, що складається всього з одного каскаду, але вихідна потужність їх занадто мала для приведення в дію динаміка (на відміну від звукових карт дев'яностих років, забезпечених вбудованими двухваттнимі підсилювачами). Тому й додатковий підсилювач для сучасної звукової карти зберіть однокаскадний. Для нього вам знадобиться всього один транзистор типу П213, П214 або П215, встановлений на дуже великий тепловідвід.
2
Будь-який з цих транзисторів має структуру pnp. Це означає, що з загальним проводом в підсилювачі повинен бути з'єднаний не негативний, а позитивний висновок джерела живлення. На живильну ж шину подайте, навпаки, негативне напруга. Воно повинно становити кілька вольт.
3
Динамік з опором не менше 8 Ом підключіть між живильною шиною і колектором транзистора. Його емітер з'єднайте з загальним проводом.
4
В якості регулятора гучності використовуйте змінний резистор опором близько 100 кіло. Його лівий висновок заземлите, на правий подайте вхідний сигнал щодо загального проводу. Середній висновок через неполярний конденсатор ємністю близько однієї мікрофарад підключіть до бази транзистора.
5
Увімкніть живлення підсилювача і джерела сигналу. Відрегулюйте гучність. Звук буде дуже хрипким. Пов'язано це з тим, що на базу транзистора ще не подано зсув.
6
Спробуйте підключати між колектором і базою транзистора резистори різних номіналів від 300 до 10 кіло. Виберіть з них такий, при використанні якого хрип майже не чути, але гучність звуку не зменшується, а сам транзистор практично не нагрівається.
7
Відключіть живлення джерела живлення, впаяти підібраний вами резистор, потім знову ввімкніть живлення обох пристроїв.
8
Щоб підсилювач став стереофонічним, зберіть ще один такий же каскад і подайте на нього сигнал з іншого стереоканалу. Помістіть прилад в зручний корпус.