Як включити посилення мікрофону.

Ви початківець музикант і вирішили увічнити свої записи, але у вас немає грошей на оренду студійного часу, тому доводиться задовольнятися домашнім комп'ютером і дешевим мікрофоном? Мало того, що якість запису буде не ахти, так ще й гучність мікрофона може підвести. Як посилити мікрофон, щоб гучність сигналу була достатньою?
Інструкція
1
Перевірте налаштування звукової карти вашого персонального комп'ютера. Для цього двічі клікніть по консольної панелі аудіопристрої, яка зазвичай розташовується з лівої нижньої частини екрану поруч з годинником. Перед вами з'явиться вікно з повзунками, що відповідають за рівень гучності того чи іншого роз'єму.
2
Знайдіть повзунок, що відповідає за рівень гучності мікрофона. Щоб справити посилення мікрофона, підійміть повзунок до максимальної позначки. Переконайтеся, що пункт «Відключити" не мають позначки.
3
Перейдіть в тому ж вікні в закладку «Запис». В якості записуючого пристрою виберіть вашу звукову карту. Щоб додатково підсилити мікрофон, підійміть індикатор рівня запису до максимуму.
4
Скористайтеся функціями посилення сигналу звукозаписної програми. Безпосередньо під час запису підвищіть гучність вхідного сигналу, щоб зробити його могутніше. Це можна зробити, пересунувши відповідні регулятори близько записуючої доріжки.
5
Не забувайте також про те, що сам запис можна зробити голосніше, хоча краще, щоб сигнал від початку був сильним. Перейдіть в інтерфейс налаштувань вашої звукової карти. Знайдіть кнопку «Включити посилення мікрофона». Сигнал стане потужнішим, але, враховуючи, що ви користуєтеся дешевої апаратурою, якість запису від цього не сильно виграє.
6
Придбайте мікрофон середнього класу і мікрофонний передпідсилювач. Це справжнє рішення проблеми. Ви зможете відбудувати сигнал таким чином, щоб він в один і той же час був і гучним, і чистим без сторонніх фонів і шумів, що вам навряд чи вдасться домогтися, використовуючи стандартний комп'ютерний мікрофон або мікрофон для караоке.
7
Використовуйте перехідник для підключення передпідсилювача до звукової карти. Він зазвичай йде в комплекті. Якщо ні, то його можна придбати в будь-якому магазині побутової техніки.
Користувачі персональних комп'ютерів, для яких фрази «домашнє відео» або «студія звукозапису в спальні» не є порожнім звуком рано чи пізно стикаються з проблемами непрофесійних мікрофонів. Рівень звуку, що записується такими пристроями, часто виявляється занадто низьким навіть для звукоинженеров-любителів. Втім, виправити цю проблему все ж можна.
Вам знадобиться
  • - мікрофон;
  • - звукова карта;
  • - встановлений на комп'ютері аудіоредактор.
Інструкція
1
Натисніть на значок контрольної панелі аудіопристрої, працюючого на вашому комп'ютері. Зазвичай цей значок розташований в так званому треї, поруч із зображенням годин. Трей - це елемент панелі інструментів середовища робочого столу, що використовується для потреб тривало запущених, але при цьому не постійно використовуваних програм.
2
У вікні відшукайте регулятори гучності, відповідні роз'єму вашого підключеного мікрофона (роз'єми можуть називатися Mic, Front Pink in, Rear pink in чи інакше, в залежності від моделі аудіокарти). Ці регулятори необхідно зафіксувати в положенні максимальної гучності. Також перевірте, що у вкладці «Запис» обрана саме ваша звукова карта, а регулятор рівня запису виставлений на повну потужність.
3
Потім в налаштуваннях виберіть пункт «Посилення мікрофона » - для цього достатньо просто встановити прапорець навпроти відповідного напису.
4
Якщо ж пророблених операцій виявилося недостатньо, а запис вже зроблена, можна спробувати скористатися засобами аудіоредактора. Зазвичай функції, що дозволяють працювати з амплітудою звуку, розташовуються у вкладках «Ефекти», «Амплітуда», «Нормалізація». Варто відзначити, що повноцінну роботу зі звуком дозволяють робити тільки офіційно ліцензовані і встановлені на комп'ютер аудіоредактор. Portable-версії або піратські версії таких програм можуть бути істотно обмежені в своєму функціоналі.
Корисна порада
Посилити рівень запису мікрофона можна за допомогою мікрофонного передпідсилювача. Покупку такого пристрою рекомендують в тому випадку, якщо ви і мають намір займатися домашньою звукозаписом, і бажаєте підвищувати якісний рівень власних робіт. Крім посилення звуку, передпідсилювач здатний додати записувати звук теплоту і глибину. Найбільш помітний ефект дають лампові предусилители, однак вони й коштують дорожче. У домашніх умовах найчастіше буває досить транзисторного предусилителя з лампою в вихідному каскаді.