Як завантажити Windows з BIOS.

Почати установку операційної системи можна кількома способами. Недосвідчені користувачі часто починають її з робочого столу. Це часто призводить до того, що стара ОС не видаляється, а нова попросту встановлюється поверх старої. У підсумку користувач отримує дві операційні системи, причому встановлені на одному розділі жорсткого диска. Набагато правильніше - це почати завантаження ОС з BIOS.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - завантажувальний диск з ОС Windows.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Відразу після цього натисніть на клавіатурі кнопку Del. Замість звичайного включення комп'ютера ви опинитеся в BIOS-меню. Якщо ви використовуєте ноутбук, то замість клавіші Del можуть бути інші варіанти. Ви можете дізнатися цю інформацію в керівництві до ноутбука або ж на офіційному сайті фірми виробника.
2
В BIOS за допомогою стрілочок на клавіатурі (мишка буде неактивна) виберіть розділ Boot Device, а в ньому - цифру 1. Натисніть Enter. Зі списку запропонованих пристроїв встановіть CD-ROM. Далі в основному BIOS-меню виберіть Exit і натисніть Enter. Після цього виникне діалогове вікно із запитом збереження налаштувань. В цьому вікні виберіть Save and Exit. Комп'ютер перезавантажиться.
3
Вставте в оптичний привід комп'ютера диск з операційною системою. Він обов'язково повинен бути завантажувальним, в іншому випадку її завантаження просто не почнеться. Якщо з'явиться вікно автозавантаження диска, закрийте його. Перезавантажте комп'ютер. Тепер при його включенні операційна система почне автоматично завантажуватися. Але може виникнути ситуація, коли на екрані виникає напис Press any key. В цьому випадку для активації завантажувального диска вам потрібно натиснути будь-яку кнопку на клавіатурі комп'ютера. Дочекайтеся появи першого діалогового вікна. Згідно підказок «Майстра» встановіть операційну систему на комп'ютер.
4
Далі потрібно повернути настройки назад, оскільки наявність в приводі будь-якого диска при включенні сповільнить запуск комп'ютера. Після того як операційна система буде встановлена, знову зайдіть в меню BIOS, але на цей раз в розділі Boot Device в якості першого джерела завантаження комп'ютера (цифра 1) встановіть ваш жорсткий диск. При виході з BIOS також збережіть налаштування. Комп'ютер перезавантажиться. Тепер його включення буде відбуватися в нормальному режимі.
Багато хто звик до установки операційної системи або інших програм, використовуючи завантажувальний диск. Крім того що ці диски необхідно правильно записувати, щоб вони запускалися до старту ОС, потрібно налаштувати параметри запуску пристроїв.
Вам знадобиться
  • - Мультізагрузочний диск.
Інструкція
1
Якщо ви встановили завантажувальний диск в привід, але після включення комп'ютера він все одно не запускається, то перезавантажте ваш ПК і натисніть клавішу Delete. Через деякий час відкриється меню BIOS. Знайдіть пункт Boot Options або Boot Device.
2
Перейдіть в підменю Boot Priority або Boot Device Priority. Натисканням клавіш F5 або F6 встановіть навпроти пункту First Boot Device назва потрібного DVD-приводу. Тепер поверніться в головне меню BIOS, виділіть пункт Save & Exit і натисніть клавішу Enter.
3
Після перезавантаження комп'ютера з'явиться повідомлення Press any key to boot from CD. Натисніть на клавіатурі будь-яку клавішу, щоб запустити завантажувальний диск. Деякі моделі материнських плат дозволяють відкрити меню вибору завантажувальних пристроїв натисненням клавіші F8 на початку завантаження ПК.
4
Тепер дочекайтеся появи меню вибору мови програми установки (ОС Windows Vista і 7). Вкажіть підходящий мову і натисніть кнопку «Далі». Натисніть кнопку «Встановити» і дочекайтеся виведення меню, що містить список розділів жорсткого диска.
5
Виберіть підходящий розділ і натисніть кнопку "Форматувати". Пам'ятайте про те, що всі дані, що зберігаються на цьому розділі, будуть видалені. Процес форматування необхідно виконувати обов'язково в тому випадку, якщо на цьому розділі була встановлена операційна система.
6
Тепер дочекайтеся завершення першого етапу установки нової ОС і перезавантаження комп'ютера. Під час повторного появи напису Press any key to boot from CD не натискайте жодних клавіш. Тепер необхідно запустити комп'ютер з жорсткого диска. Налаштуйте додаткові параметри роботи системи. Дочекайтеся другий перезавантаження комп'ютера. Знову не чіпайте клавіатуру при появі відповідного напису.
7
Виконайте настройку параметрів роботи комп'ютера після завершення установки ОС. Відкрийте меню BIOS і встановіть ваш жорсткий диск основним завантажувальним пристроєм.