Як виростити фундук з горіха. Як виросту сіянців фундука.

фундук рослинознавці називають окультурену різновид ліщини. На відміну від звичайної ліщини, цей гібрид краще приживається у садівників-аматорів. Через цінних поживних якостей цієї рослини багато дачників прагнуть завести його на своїй ділянці. Найчастіше ліщина розмножують саджанцями, однак при деякій вправності можна виростити фундук з горіха. Для цього необхідно вивчити особливості сортового насіння і перед посадкою проконсультуватися з фахівцем.
Вам знадобиться
  • - зрілі насіння фундука;
  • - легкий супіщаний грунт;
  • - дерев'яний ящик;
  • - пісок;
  • - вода ;
  • - фанерний лист;
  • - перегній.
Інструкція
1
Правильно підберіть сорт фундука, щоб він прижився в умовах вашого саду. Для вирощування в середній смузі Росії досвідчені селекціонери зазвичай рекомендують гібриди, що поєднують в собі крупноплодность і морозостійкість (такі як «Панахесскій,« Тамбовський ранній і «Тамбовський пізній,« Комсомольський і деякі інші). Можна посадити на дачі і ліщину, однак є ризик, що вона не приживеться далеко від лісу.
2
Підберіть для посіву повністю доспілі насіння. Їх зазвичай збирають в період з вересня по жовтень. За якісними горіхами звертайтеся не так на ринок, а до знайомих садівникам або в спеціальний розплідник.
3
Приступайте до посіву фундука відразу після збору насіння. Садіть побільше горіхів, щоб надалі у вас була можливість отбраковать нездорові або слабкі сіянці. На 1 кв.м добре розпушена ділянки землі висійте півсотні насіння, закривши їх на глибину 7-8 см. Оптимальним грунтом для фундука вважається легкий, супіщаний.
4
Якщо осіння посадка з яких-небудь причин не заладилося, навесні обов'язково проведіть стратифікацію насіння (допоможіть їм швидше прорости). Для цього потрібно протягом трьох-чотирьох місяців потримати горіхи в дерев'яному ящику, наповненому вологим піском (одна частина насіння і три частини субстрату). Слідкуйте за температурою сипучого грунту, щоб вона залишалася в межах від +1 до +10 градусів.
5
Перемішайте пісок і горіхи один раз за час стратифікації, щоб забезпечити посівного матеріалу необхідний доступ кисню. Рекомендується висипати грунт разом з насінням на сухий фанерний лист, все гарненько розмішати і знову прибрати в ящик.
6
Садіть підготовлені до весняного посіву горіхи на глибину 5-6 см. За словами ботаніків, фундук - невибаглива культура. Однак потрібно прибирати з грядки бур'яни і час від часу розпушувати грунт. При посухи для нормального росту і розвитку сіянців необхідний їх полив. Через рік висота маленького ліщини може досягти приблизно 15 см, а його коренева шийка - товщини в 3 мм і більше. В цьому випадку можна пересадити фундук на постійне місце, додавши в яму відро перегною. Якщо ж ваш сіянець ще замалий, затримайте пересадку до наступного року.
Зверніть увагу
Якщо виростити фундук з горіха, то він може не зберегти всіх властивостей сорту. На зміцнілий молодий ліщина рекомендується прищепити живець сортового фундука.
Корисна порада
Не забувайте, що фундук - рослина перекрестноопиляемое. Щоб ліщина добре розвивався і плодоносив, бажано посадити на одній ділянці декілька різних сортів. У середній смузі в якості запилювачів зазвичай використовують фундуки «Первісток», «Тамбовський ранній» і «Тамбовський пізній».