Як пофарбувати ламінований ДСП. морилка для ламінованих дверей.

Ламинированная деревно-стружкова плита - це звичайний деревно-стружкових матеріал з пресованим покриттям меламінів смолами і нанесеним лаком. За рахунок такої обробки ЛДСП набагато довше служить, не піддається впливу вологи, набухання і руйнування. Але навіть саме стійке покриття з часом втрачає свої захисні властивості і зовнішній вигляд. Тому будь-який виріб з ЛДСП можна покрити плівкою або пофарбувати.
Вам знадобиться
  • - шліфувальна машинка;
  • - шкурка нулевка;
  • - розчинник;
  • - грунтовка або морилка;
  • - велюровий валик або краскопульт;
  • - фарба;
  • - лак.
Інструкція
1
Щоб пофарбувати ламіновану деревно-стружкових плит, ви повинні попередньо підготувати поверхню, так як звичайне фарбування без підготовки не призведе до потрібного результату. ЛДСП має гладку поверхню, на яку фарба, навіть якщо і ляже, але не буде довго триматися.
2
Для обробки поверхні візьміть нульову наждачний папір, шліфувальну машинку. За допомогою шліфмашинки і шкурки зніміть весь верхній шар, який має просочення з меламінових смол і лаку. Працюйте дуже акуратно. Не забувайте, що під захисним шаром знаходиться звичайна деревно-стружкова плита, яка почне розфарбовуватися, якщо обробку призвести досить глибоко.
3
Оброблену поверхню протріть розчинником, нанесіть шар грунтовки з антисептиком. Дайте грунтовці час просохнути протягом 24 годин. Нанесіть шар фарби. Фарбу ви можете використовувати будь-яку, так як після шліфування поверхні ви отримаєте звичайну деревно-стружкових плит, яка забарвлюється будь-якими засобами.
4
Наносьте фарбу за допомогою велюрового валика або фарбопульта. Після висихання першого шару, повторіть фарбування. Через 24 години нанесіть на пофарбовану поверхню шар прозорого лаку, через 24 години ще один шар. Таким чином, ви отримаєте міцне покриття, яке кілька років буде захищати деревно-стружкових плит від вологи і розбухання.
5
Замість фарби ви можете використовувати морилку або відразу нанести кілька кольорів оттеночного лаку. Якщо ви використовуєте морилку, то перед її нанесення не покривайте оброблену поверхню ґрунтовкою. Після шліфування просто ретельно обробіть плиту розчинником і відразу нанесіть морилку. Для більш інтенсивного кольору повторіть нанесення ще один або два рази, це залежить від вашого бажання отримати менш або більш інтенсивний колір.
6
Морилка висихає протягом 12 годин. Тому через вказаний період ви можете наносити лакове покриття.
Зверніть увагу
ламіноване ДСП - це шліфоване ДСП, покрите в спеціальних умовах паперово-смоляний плівкою. В результаті ламінування плівка міцно приклеюється до деревної плиті, забезпечуючи ЛДСП високі експлуатаційні властивості. У 21 столітті ламіноване ДСП все більше і більше витісняє масив дерева з ринку меблевого виробництва.
Корисна порада
ламіноване ДСП (ЛДСП) - це ДСП, облицьований плівками, що мають паперову основу і просоченими смолами формальдегідів. Ламінування ДСП обов'язково повинно проходити в спеціальних умовах (температура 120-140 C, тиск порядку 25-28 МПа), смоли видавлюються з паперової плівки і розтікається по плиті, в смолі починають відбуватися полімерні процеси.