Як зшити стьобана покривало.

Предмети інтер'єру ручної роботи надають житлу неповторну чарівність і особливий затишок. Чохли для подушок, кухонні прихватки - все це здатне прикрасити інтер'єр, надати йому індивідуальність. За допомогою стьобаного покривала можна до невпізнанності змінити інтер'єр спальної кімнати, прикрасити дитячу ліжко. Рукодільниця, що має навіть невеликий навик роботи на швейній машині, легко впорається з виготовленням стьобаного покривала самостійно.
Вам знадобиться
  • - основна тканина;
  • - підкладкова тканину;
  • - х/б тканину для прокладки;
  • - синтепон;
  • - нитки для стежки;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - шпильки із застібкою;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для того щоб полегшити роботу і не завдавати візерунок стібки на покривало, підберіть основну тканину з великим малюнком. У цьому випадку стягують можна по контурах малюнка або візерунка на ткані.Определіте розмір готового покривала. Для цього виміряйте заправлену ліжко і визначте довжину звисає краю. Ви отримаєте два розміри: ширину покривала, що дорівнює сумі ширини ліжка і звисаючих країв, і довжину, яка визначається розміром ліжка. Якщо ви припускаєте, що подушки будуть перебувати під покривалом, то до довжини додайте ще 30 см.
2
До розмірів полотна по периметру додайте по 6 см для припусків на шви і усадку, яка неминуча при стьобанню. Викроїте полотно потрібного розміру з основної, підкладкової тканини і прокладки для стежки. Між основною тканиною і прокладочной прокладете сінтепон.Сколіте три шари (основна тканина, синтепон і прокладка для стежки) шпильками. Починайте з середини вироби і сколюють по діагоналях. Прокладіть сметочнимі шви вздовж і впоперек покривала на відстані 15-20 см.
3
Перш ніж починати стягують покривало, спробуйте на непотрібних шматочках тканини і синтепону. Це допоможе вам підібрати потрібне натяг нитки і довжину стібка швейної машини. Щоб легше було працювати скрутіть покривало в щільний рулон і поставте швейну машину на великий стіл. Підберіть нитки точно в тон основної тканини. Стягують починайте з центру покривала, поступово і рівномірно переміщаючись до країв.
4
Після того як робота по стежці буде завершена, складіть стьобану частина з підкладкою лицьовими сторонами. Сколите по периметру шпильками, змітайте і прострочіть. З одного боку залишайте не зашитим ділянку довжиною близько 50 см для вивертання покривала на лицьову сторону. Зріжте припуски на шви до ширини близько 7 мм, по кутах зріжте навскоси, близько до шву. Виверніть покривало, розправте кути і зашейте потайним швом отвір.