Як пересадити Гузмания. Як правильно розсадити Гузмания Какртінкі можна видио.

Гузмания або гусманія - одне з найкрасивіших рослин роду бромелієвих. Догляд ним не складний, якщо знати особливості вегетації рослин цього виду. Як і багато інших бромелієвиє, гузмания цвіте один раз в житті. Після чого утворюються численні дітки, а материнське рослина відмирає. У цей період краще всього провести пересадку.
Вам знадобиться
  • - спеціальний грунт для орхідей або бромелієвих;
  • - горщик;
  • - керамзит:
  • - пінопласт;
  • - вугілля ;
  • - здорова рослина Гузмания.
Інструкція
1
Вибирайте для посадки Гузмания низький і широкий горщик. Коренева система у всіх бромелієвих поверхнева, тому рослина не зможе освоїти занадто глибоку посудину. Це може призвести до виникнення гнильних процесів в грунті.
2
Насипте на дно шар дренажу. Він повинен бути рівний приблизно 1/3 від висоти горщика. В якості дренажу можна використовувати керамзит, шматочки пінопласту або деревне вугілля. Вугілля запобігає закисание грунту і виникнення інфекцій в занадто вологій землі, адже гузмания любить рясний полив і високу вологість повітря.
3
Підготуйте грунт для рослини. У магазинах продаються готові набори грунту для бромелієвих, до їх складу входить сфагнум, торф, шматочки кори і пухка листова земля. Схожими вимогами до грунту володіють також орхідеї, тому готовий грунт для орхідей можна використовувати і для Гузмания.
4
В якості добавок для грунту можна використовувати деревне вугілля та хвойні голки. Вони зроблять субстрат більш пухким.
5
Насипте підготовлений грунт поверх дренажу шаром у кілька сантиметрів. В середині зробіть невелике піднесення.
6
На гірку поставте Гузмания, розправте корінці. Акуратно підсипайте грунт. Постукуйте по стінках горщика, щоб грунт укладався щільніше.
7
Насипте шар грунту до шийки рослини і кілька разів легко стукніть горщиком по столу. Грунт осяде, і ви зможете досипати ще трохи. Чи не втрамбовуйте грунт руками. Гузмания любить легкі проникні субстрати, тому земля повинна бути пухкої.
8
Поставте рослину в тепле помірно світле місце. Виключіть протяги. Забезпечте високу вологість. Для цього можна поставити горщик на піддон з вологим керамзитом. Поливайте посаджену Гузмания теплою відстояною водою прямо в розетку листя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AGIpooDNmOA
Корисна порада
Чи не відкидають діток, поки вони не досягнуть висоти третини материнської рослини і не обзаведуться власними корнямі.Хотя пересадка не має для Гузмания вирішального значення в розвитку, найкраще робити це навесні.
Гусмания є досить поширеним рослиною. Його дуже цінують любителі бромелієвих. У даного рослини красива розетка, яка складається з довгих листя і відігнутою вниз верхівкою. Часто виникають проблеми при пересадці цієї рослини. Необхідно знати, як правильно пересаджувати.
Інструкція
1
Гусмания добре росте як у світлих, так і в притіненням місцях. Найкраще садити цю рослину туди, де присутня легка півтінь. Повинна бути присутнім захист від прямих сонячних променів. Взимку гусманія повинна знаходитися у світлому приміщенні. Найкраще всього розташовувати рослину на східному або західному вікні. Гусманія нормально росте на північних вікнах, однак може не цвісти. Влітку рослину потрібно часто виносити на відкрите повітря. Необхідно забезпечити захист від прямих сонячних променів, а також від попадання опадів і протягів. Якщо ви не можете виносити рослину на відкрите повітря, то потрібно регулярно провітрювати приміщення.
2
Пересаджувати гусманію необхідно один раз кожні три роки. Грунтова суміш повинна складатися з 1 частини легкої дернової землі, 1 частини торф'яної, 1 частини листової і 1 частини перегнійної, з домішкою піску. Добре підходить покупна грунтова суміш, призначена для орхідей. Для посадки потрібно використовувати не надто глибоку ємність. Відмінно підходять для цієї мети широкі миски. Гусманія володіє поверхневою кореневою системою, тому її потрібно саджати в маленький горщик. Субстрат можна зробити з напівгнилій і підсушеної рубаною листя, коріння папороті, торф'яної крихти, садової землі і шматочків деревного вугілля. Також в магазинах його можна придбати. Він обов'язково повинен бути пухким. Після того, як виконана пересадка, субстрат не потрібно приминати.
3
Для вирощування повинен використовувати пористий субстрат. Для епіфітних видів суміш робиться з кори сосни, рубленого сфагнуму, верхового торфу, листової, перегнійної землі в співвідношенні 3: 1: 1: 1: 0,5. Також іноді додають перліту і шматочки деревного вугілля. Для наземного виду субстрат може бути приготований з листової, перегній землі, торфу і піску. Необхідно застосовувати добавки. В якості добавки зазвичай використовується сфагнум, дернова земля, кора хвойних дерев, деревне вугілля.