Як провести урок інформатики.

Урок інформатики - це складна, потребує як високої методичної, так і технічної підготовки, заняття. Уроки цієї дисципліни відрізняються практичною спрямованістю - наприкінці кожного уроку учні повинні створити заданий інформаційний продукт.
Вам знадобиться
  • - Кабінет інформатики (з повним оснащенням);
  • - учні;
  • - програма з інформатики;
  • - поурочний план.
Інструкція
1
Інформатика - порівняно молода дисципліна в сучасній школі. Методичні розробки з даного питання ще далекі від досконалості. Але у вчителя інформатики є одна важлива перевага - інтерес учнів. Причому цей інтерес на сьогоднішній день поєднується з серйозними пізнаннями школярів в даній сфері. Багато школярів самостійно, експериментуючи з домашнім комп'ютером, досягають успіху в програмуванні, веб-дизайні. Ваше завдання - заповнити прогалини в знаннях і систематизувати їх.
2
При підготовці кожного уроку з інформатики ретельно і детально розписуйте весь регламент заняття. Пам'ятайте, що діти все схоплюють нальоту. Несподівано швидко впоравшись із завданням, вони залишаться без діла і можуть влаштувати безлад в класі. Тому завжди на непередбачений випадок тримайте резервні завдання підвищеної складності.
3
Щоб провести урок інформатики максимально продуктивно, заздалегідь підготуйте відповіді на типові запитання, а краще зберіть ці питання в окремий блок і проведіть по них заняття з наочною електронної презентацією.
4
Особливу складність для учнів становлять багатоступінчасті схеми, алгоритми з великою кількістю дій. Враховуйте цю особливість сприйняття і прописуйте основні дії на дошці.
5
Після загальної розробки плану уроку приступайте до складання завдань. Бажано робити завдання, аналогічні за ступенем складності, але все ж не тотожні один одному. Це допоможе вам уникнути копіювання та отримати справжні уявлення про рівень знань всіх учнів.
6
Як вже говорилося раніше, методика викладання інформатики переживає період становлення, тому, аналізуючи часто припускаються учнями помилки, постарайтеся самостійно зрозуміти їх природу, виявити якусь закономірність і відкоригувати результати.
Люди засвоюють інформацію з різною швидкістю. Хтось схоплює "на льоту", а комусь доводиться повторювати кілька разів. Щоб не відстати від програми, треба ретельно займатися і на уроках, і вдома. Найважчі предмети краще робити з невеликим випередженням.
Інструкція
1
Складіть список всіх предметів, які зараз вивчаєте.
2
Відсортуйте список за ступенем складності. На перше місце поставте самі нелюбимі предмети, які викликають найбільші труднощі. Їм доведеться приділити найбільше уваги. Зате зовсім скоро вони перестануть вас турбувати.
3
Викресліть зі списку предмети, які вам подобаються і не викликають ніяких труднощів. Це може бути фізкультура, або історія, або малювання. Такими уроками ви будете займатися так само, як колись, - без спеціальних зусиль. Тому вони в списку не потрібні.
4
Знайдіть наставників. Самостійно дуже важко нагнати програму. Тому вам знадобляться помічники. Зверніть увагу на дорослих людей, які знаходяться навколо вас. Всі вони колись навчалися. І кожен з них може допомогти вам розібратися з чимось непонятним.Кому із них під час навчання подобалася фізика, комусь - іноземна мова або біологія. У всіх людей різні смаки, тому не дивуйтеся. Ви по собі знаєте, що якщо предмет подобається, він дається легко і можна з задоволенням пояснити іншій людині, що і как.В якості наставників треба вибрати людей, які вміють пояснювати важкі речі "на пальцях". Запитайте у сусіда, який предмет був у нього найулюбленішим. І скажіть, що трохи в цьому заплуталися. Якщо у людини очі загоряться - це підходяща для вас кандидатура. Значить, він готовий ділитися знаннями і вам не буде нудно.
5
Готуйтеся до уроків з випередженням графіка. Попросіть наставника, щоб пояснив вам все, що написано в підручнику, за пару годин. Так ви зрозумієте основні принципи. Після цього читайте в підручнику наступний параграф, який ще не пояснювали на уроках. Так ви прийдете на заняття заздалегідь підготовленим. Робіть це постійно. Ваш маленький секрет ніхто не знатиме, а у вас швидко підвищиться успішність.
Зверніть увагу
Якщо наставник здається вам нудним, вибачитеся і знайдіть іншого. Кожен предмет може бути цікавим і захоплюючим, якщо його правильно підносять. Але у кожної людини свій стиль викладу. Шукайте наставника, з яким вам приємно спілкуватися.
Корисна порада
Не забувайте ділитися з наставником своїми успіхами. Показуйте зошити з відмітками. І постійно дякуйте за допомогу. Ваша радість принесе людині багато приємних хвилин і ви отримаєте ще більше підтримки.