Як виміряти опору струму.

Не завжди під рукою є омметр. Якщо його немає, виміряти опір навантаження можна непрямим способом - за струмом, що проходить через неї. Напруга ж на ній у багатьох і так відомо.
Інструкція
1
Вимкніть живлення навантаження.
2
Отсоедините від навантаження той з проводів джерела живлення, яка не з'єднаний з її загальним проводом.
3
Один з щупів амперметра або багатофункціонального вимірювального приладу (тестера, мультиметра), працюючого у відповідному режимі, підключіть до від'єднання висновку джерела живлення, інший - до від'єднання висновку навантаження. Якщо вона харчується постійним струмом, дотримуйте при цьому полярність.
4
Перемикачем на вимірювальному приладі виберіть рід струму (змінний чи постійний), а також діапазон, приблизно відповідний току, потребляемому навантаженням. При необхідності, переставте штекери на приладі в гнізда, відповідні роду струму і діапазону.
5
Увімкніть живлення навантаження, дочекайтеся завершення перехідних процесів, прочитайте показання індикатора вимірювального приладу, запам'ятайте або запишіть їх, а потім вимкніть живлення навантаження.
6
Результат вимірювання переведіть в систему СІ. Напруга живлення навантаження (передбачається, що воно відоме заздалегідь) також переведіть в це систему. Поділіть напруга на силу струму. Ви отримаєте значення опору, виражене в Омасі. При необхідності, переведіть його в кілоомах або мегаомах.
7
У випадку, якщо необхідно виміряти опір навантаження в сталому режимі, використовуйте цей метод навіть при наявності омметра. Наприклад, якщо виміряти омметром опір виключеною лампи розжарювання, то буде відомо, яким воно є в вимкненому, а не у включеному стані. Однак, відомо, що при прогріванні воно значно збільшується. Яким воно стане після того, як нитка лампи розігріється, можна тільки описаним вище непрямим способом. Врахуйте, проте, що пусковий струм багатьох навантажень значно перевищує робочий. Якщо вимірювальний прилад на такий струм не розрахований, підключіть паралельно йому перед вимірюванням добре ізольований вимикач. Перед включенням навантаження замкніть вимірювальний прилад вимикачем, а коли навантаження вийде на робочий режим - розімкніть.
Зверніть увагу
Все підключення і відключення виробляєте при знеструмленій навантаженні.