Як привчити собаку залишатися однією дому.

Собаки - істоти стайние. Вони постійно відчувають потребу в спілкуванні з іншими собаками, це дає їм можливість розвиватися і отримувати необхідні життєві навички. Якщо ж тварина мешкає серед людей, постійна присутність когось із них стає для неї обов'язковим. Адже самотність - стан протиприродне для собак. Але рано чи пізно вам доведеться залишити вашого вихованця будинку абсолютно одного.
Вам знадобиться
  • іграшки для собак
Інструкція
1
Для вашої собаки самотність - справжнісінький привід для стресу. Саме тому необхідно з самого раннього віку привчати цуценя залишатися одного в кімнаті. Почніть з простого: спробуйте вийти з кімнати ненадовго і залишити собаку одну. Вам необхідно домогтися того, щоб за час вашої відсутності щеня не скиглив і не вив. Якщо в кімнаті тихо, похваліть цуценя і дайте йому винагороду. Час вашої відсутності потрібно поступово збільшувати. Якщо у тварини виробиться стійкий рефлекс, що його похвалять, коли повернуться, воно не буде сильно переживати через відсутність господаря і стане з нетерпінням чекати на його повернення.
2
Поширеною помилкою багатьох є поведінка наступного типу: ви повертаєтеся додому, застаєте розгром, учинений собакою, і починаєте її лаяти. Справа в тому, що цуценята і навіть дорослі тварини гризуть речі, взуття і меблі виключно для того, щоб впоратися зі стресом. Адже поки господаря немає, собаці дуже сумно і самотньо. Коли ж, повернувшись, улюблений господар починає лаяти собаку, вона потрапляє в замкнуте коло: з одного боку, боїться залишитися одна, з іншого - боїться наступного покарання. Найкраще деякий час змиритися з втратами у вигляді згризеною взуття або меблів і не лаяти цуценя. Практикуйте наступне поведінка: йдучи, прощайтеся з собакою холодно, а по поверненні обов'язково хваліть її, гладьте і всіляко заохочуйте.
3
Обов'язково купите цуценяті іграшок, якими він буде займатися під час вашої відсутності. Це повинно бути щось, що можна довго і безкарно гризти або які-небудь спеціальні головоломки. Так, і такі бувають. Зараз існують спеціальні іграшки для собак з міцного матеріалу, який неможливо розгризти. Всередину поміщається смачне частування, а собака повинна придумати, як його звідти витягти. Ці умнейшие тварини дуже люблять логічні задачки і якщо ви залишите своєму малюкові що-небудь подібне, нудно йому точно не буде.
Зверніть увагу
Собаці необхідні любов, ласка та спілкування. Якщо ви дуже рідко буваєте вдома або постійно в роз'їздах, подумайте про те, чи варто заводити собаку? Може бути доглянути домашня тварина, яка менше вимогливо до людського увазі та турботі?
Корисна порада
Не варто лаяти цуценя, якщо у вашу відсутність він розніс квартиру до самої основи, перевернув все догори дном і згриз старовинне фортепіано. Пам'ятайте, що малюк просто вчиться освоювати зовнішній світ, грає і вивчає всі навколо. Будьте поблажливі і постарайтеся трохи краще закривати маленького пустуна, щоб він не псував цінних речей.