Як зробити зимовий ящик. Як зробити металевий ящик.

Чоловіки, як відомо, дуже трепетно відносяться практично до всіх своїм захопленням. З особливою ретельністю і увагою вони ставляться і до риболовлі, для якої з любов'ю і трепетом вибирають кожну деталь спорядження. При цьому часто буває складно знайти якісне і недороге спорядження. У такому випадку є варіант виготовлення приладдя своїми руками, наприклад, ящика. Такий вихід з положення не тільки заощадить гроші, але і дозволить створити ящик для зимової риболовлі, який підійде саме вам.
Вам знадобиться
 • будівельний матеріал (пінопласт, дерево і т.д.), інструменти, кріпильні деталі, рулетка, шкірозамінник, поролонова прокладка, ручка, ремінь і деталі для його кріплення.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами ящика. В першу чергу зверніть увагу на те, щоб його розміри відповідали вашому зростанню. До того ж, досить громіздкий і важкий ящик буде важко переміщати в громадському транспорті або переносити на великі відстані. Матеріали, які ви виберете для виготовлення ящика, повинні бути легкими, але в той же час міцними. При бажанні полегшити транспортування ящика можна прикріпити до нього сани з оцинкованого металу (або полози).
2
Виготовте всі деталі відповідно до заданих розмірів. Спочатку необхідно зібрати внутрішній ящик з листів металу, зовнішня частина може бути виготовлена з дерева або деревно-стружкових плит. Між ними для збереження тепла може бути створена прокладка з пінопласту або спеціального утеплювача. Всю зібрану конструкцію можна обтягнути шкірзамінником або іншим матеріалом. Внутрішній простір ящика має бути поділене на кілька функціональних частин, для чого зручно використовувати пластикові або металеві перегородки.
3
Зробіть кришку ящика. Для цього варто продумати її конструкцію. Є два варіанти - створити цілісну кришку або зробити її складається з двох частин, що дозволить складати рибу в ящик, не встаючи раз за разом. При виборі будь-якого варіанту варто оббити кришку утеплювачем, а верхню її частину утеплити, зміцнити і покласти всередину м'який матеріал, що дозволить використовувати її в якості зручного сидіння.
4
Закріпіть ручку і ремінь для зручного перенесення ящика на передній його стінці. Ремінь може бути закріплений на знімних петлях. Крім цього, на бічних ручках можна зручно кріпити снасті і багато іншого обладнання.
Зверніть увагу
Варто звернути увагу на наступні важливі етапи будівництва ящика: підбір розмірів, установку внутрішнього металевого каркаса, з'єднання частин з умовою їх ізоляції один від одного. При вирішенні побудувати ящик своїми руками обов'язково перевірте якість матеріалу, так як від нього залежатиме тривалість вашого перебування на зимовій риболовлі.
Корисна порада
При виготовленні ящика особливу увагу варто приділити його ергономіці - відповідності розмірів ящика зростом і вагою людини. Якщо ви встановите полози, то такий ящик можна переміщати по снігу, не витрачаючи при цьому великої кількості сил. Внутрішньо простір ящика варто розділити на кілька частин, кожна з яких може бути різного розміру. Так в найменшій з них можна зберігати невеликі за розміром снасті, в середній - додаткове обладнання, у великій - рибу. Важливо, щоб всі ці частини були добре ізольовані один від одного.
Любителі-рибалки ще з осені починають активно готуватися до зимової риболовлі. Зі снастями і амуніцією питання нескладний, а от з приладдям для рибного лову справи йдуть трохи важче. Мало хто може дозволити собі придбати в магазині рибальський ящик . Тому запасіться терпінням, часом і приступайте до виготовлення міцного ящик а.
Вам знадобиться
 • - металевий корпус від старої морозильної камери;
 • - дошка хвойної породи;
 • - рубанок;
 • - лобзик;
 • - наждачний папір;
 • - шурупи;
 • - гума;
 • - фарба або оліфа;
 • - фанера;
 • - губка;
 • - брезент;
 • - меблевий степлер;
 • - дерев'яні бруски;
 • - міцний ремінь.
Інструкція
1
Самий практичний і менш важкий рибальський ящик можна виготовити з морозильної камери, витягнутої з старого радянського холодильника, що стало непридатним. Відокремте від камери металеві трубки, по яких проходив газ (фріон). Ось і готовий корпус для рибальського ящик а.
2
Візьміть дошку хвойної породи, її товщина повинна становити два-три сантиметри, а ширина повинна відповідати розмірам ящик а. Ретельно просушіть дошку і построгать її рубанком. Перенесіть розміри днища ящик а на дерево. За допомогою лобзика випиляєте потрібну форму днища і зачистите краю наждачним папером, покрийте зовнішню сторону дошки фарбою або оліфою.
3
Вставте між стінками корпусу і днищем ущільнювальну смужку гуми, вона допоможе запобігти проникненню талої води в ящик , особливо навесні. Гуму можна взяти від старої велосипедної камери, обтягніть їй торці дна і, відступивши від нижнього краю три-п'ять сантиметрів, закріпіть до стінок ящик а за допомогою шурупів.
4
З товстої фанери випиляєте лобзиком кришку для ящик а, при цьому враховуйте невеликі напуски з боків і спереду. На зроблену фанерну заготовку покладіть губку або поролон і обтягніть брезентовій тканиною. Закріпіть краю брезенту до фанери меблевим степлером з нижньої сторони кришки.
5
З'єднайте виготовлену кришку з корпусом ящик а невеликими шарнірами, використовуючи шурупи необхідної величини. Вставте з внутрішньої сторони корпусу невеликий дерев'яний брусок, в нього то і вріжуться шурупи, що з'єднують шарніри. При необхідності можна зробити в рибальському ящик е кілька відділень з обрізків дошки (для снастей, продуктів і видобутку). Помістіть отпіленние заготовки у вертикальному положенні в корпус і закріпіть шурупами до стінок.
6
Для зручності перенесення риболовного ящик а вам буде потрібно міцний і широкий ремінь, який слід закріпити за допомогою болтів до бічних сторін корпуса, попередньо зробивши отвори в боковинах. Рибальський ящик готовий, він досить міцний, зручний і довговічний.