Як зробити спідометр. Як зробити світлодіоди на спідометр на мопед.

Спідометр - прилад для вимірювання швидкості, який зберігає вас від сплати штрафів за перевищення, від втрати часу і нервів. Звичайно, у випадку поломки, найпростіше придбати заводський прилад, але можна спробувати зробити його самостійно.
Інструкція
1
Спідометри діляться на два типи - механічні та електронні. В основі пристрою механічного приладу для вимірювання швидкості лежить обертання магнітного диска, викликане рухом трансмісії. В результаті дії магнітних полів алюмінієва картушка захоплюється за диском, але її утримує поворотна пружина. Від жорсткості пружини і залежить положення стрілок на приладовій дошці. Самостійно зробити механічний спідометр практично неможливо, так як буде дуже важко добитися правильних показань. Навіть у заводських спідометрів похибка у вимірюваннях досягає 10%.
2
Електронний спідометр в основі своїй має вимірювач числа імпульсів, що надходять від датчика швидкості. Похибка у нього помітно нижче, і можна спробувати зробити його в домашніх умовах. Вам знадобиться графічний дисплей від старого мобільного телефону Nokia, світлодіоди для підсвічування, мікроконтролер, конденсатор великої ємності, малопотужні резистори, стабілізатор напруги, кварцовий резонатор, підлаштування резистор. Деталі можна придбати в магазині радіотоварів.
3
Зберіть схему пристрою. Знайти її можна тут: http://speed-light.on.ufanet.ru/speedometr-mega16.shtml або простіший варіант тут: http://forum.jawaold.su/viewtopic.php?t=15873. Там же можна буде знайти поради з виготовлення власних мікросхем.
4
Встановіть датчик швидкості і розрахуйте кількість імпульсів на один кілометр шляху. Якщо ви, наприклад, робите спідометр для мотоцикла, датчик можна встановити на колесі. Виміряйте довжину окружності колеса і розрахуйте: один оборот колеса - один імпульс з датчика. Якщо довжина колеса дорівнює 2 метрам, то за один кілометр датчик випускає 500 імпульсів. Запрограмуйте мікроконтролер на потрібні величини і встановіть електронний спідометр на приладовій дошці. Його можна розмістити в корпусі з-під звичайного механічного спідометра.