Як визначити амплітуду температур.

Амплітуду температур можна вимірювати буквально на всьому - на рідини, твердих речовинах, живих організмах, повітрі, газі. Тут і далі випробний речовина для стислості назвемо «об'єкт».
Вам знадобиться
  • - термостат, наприклад, CLIMATELL 111, ВМТ;
  • - випробовуваний об'єкт;
  • - папір;
  • - ручка.
Інструкція
1
Помістіть на дно термостата об'єкт, амплітуду температур якого вам треба виміряти. Залежно від самого об'єкта, термостат можна використовувати не тільки той, що запропонований вище. Підберіть термошкаф, підходящий для ваших вимог, так як у кожного з них свої обмежені можливості, хоча б по місткості. Головні вимоги, якими термошкаф повинен володіти - це можливість регулювати і контролювати температуру, доступність світла і можливість спостереження за об'єктом.
2
Герметично закрийте кришку термостата.
3
Для визначення нижньої межі амплітуди - найнижчої температури, при якій форма і властивості речовини або живого організму залишаються зорово незмінними, поступово знижуйте температуру. При цьому стежите за показаннями термометра. Як тільки при останньому зниженні форма або властивості об'єкта зорово змінилися, записуйте те, що показав термометр.
4
Для продовження досвіду поверніть порожнину камери термостата до кімнатної температурі.
5
Аналогічно визначте верхня межа амплітуди. Для цього поступово підвищуйте температуру в камері термошафи. Дивіться на об'єкт і фіксуйте максимальне показання термометра, при якому об'єкт незмінний.
6
Межа між першими і другими показаннями і буде амплітудою температур для конкретного об'єкта, із збереженням конкретних необхідних його властивостей. Для його обчислення відніміть з найбільшого показання найменше.
Зверніть увагу
Для точності визначення показника температури не допускайте різких змін температур. Знижуйте і підвищуйте на 0,1оС.
Корисна порада
Фіксуючи показання термометра, починайте записувати не тільки останні показання, а й при кожній зміні температру. Тоді просто виберіть оптимальну температуру, відповідну для досвіду.