Як очистити одяг від парафіну.

Романтичне побачення при таємничих свічках, радісне свято День народження з традиційним задуванням свічок або просто елементарна відсутність світла, в результаті чого доводиться користуватися штучним освітленням - такі ситуації знайомі і звичні. Але ... одне незручне рух і розтоплений віск або парафін виявляється на одязі або меблів. Як же тепер вивести утворилися плями?
Вам знадобиться
  • Промокальний папір, праска, органічні речовини: бензин, бензол, гас, скипидар, ксилол, спирт.
Інструкція
1
Парафін, який є продуктом переробки нафти, являє собою жирну на дотик масу білого кольору. Він розчиняється в таких органічних речовинах, як ксилол, толуол, абсолютний спирт, бензин, бензол, гас. Однак якщо утворилася пляма, то потрібно ще знати, з чого складається тканина, так як вона, як і парафін, може бути сприйнятливою до тих же речовинам. Враховуючи, що багато матеріалів мають синтетичну основу, їх вплив у разі відіб'ється негативно.
2
Спочатку обережно зніміть застиглий парафін або віск, який можна видалити тупим предметом, наприклад, зворотною стороною ножа або ножиць. Після цього розкладіть виріб на рівній поверхні.
3
Покладіть під ділянку з плямою промокальний папір (або туалетну), накрийте шаром такого ж паперу і пропрасуйте гарячою праскою. Враховуйте температурний режим вироби, який важливо дотримуватися, щоб не утворилися підпалини. Після кожного проглаживания міняйте використаний папір на нові шари до повного зникнення плями. Після закінчення виведення плями можна випрати виріб підходящим для нього способом (в машині або вручну).
4
Якщо тканини натурального походження, тобто шовкові, бавовняні, лляні або вовняні, то в цьому випадку також видаліть шар парафіну, який можна зняти тупим предметом. Потім обробіть пляма скипидаром, бензолом або бензином, після чого поперіть виріб в теплій воді з відповідним для даного типу тканини засобом.
5
Перш ніж застосовувати запропоновані способи, апробує їх на невеликому шматочку аналогічної тканини (якщо є) або на таких місцях, які на виробі приховані. Це може бути зворотна сторона подолу, відворот манжета або шви із внутрішньої сторони одягу.
6
У будь-якому випадку, яка б поверхню ні була забруднена - не варто відразу терти і намагатися видалити парафін. Інакше це може призвести до утворення білястих потертостей, які безнадійно зіпсують зовнішній вигляд виробу.
Корисна порада
Дія реагенту спочатку апробують на невеликому, прихованому від очей, ділянці одягу.
Романтичні вечори при свічках, навіть в нашу епоху загальної електрифікації не така вже велика рідкість. Приємно буває посидіти в колі друзів при тьмяному і загадковому світлі різнокольорових воскових свічок. Чарівність забувається наступного ранку, коли господиня починає наводити порядок після посиденьок і раптом з жахом помічає, що на чудовій білосніжній накрохмаленої скатертини з'явилося воскове пляма. Чому воно з'явилося, вже нікого не хвилює. Головне - що з ним робити, бо звичайне прання навряд чи врятує річ. Скатертина можна спробувати відтерти. Як, втім, і домашній одяг, на яку випадково потрапила воскова мастика під час натирання паркету.
Вам знадобиться
  • Неетильований бензин
  • Пральний порошок
  • Тазик для замочування білизни
  • Ганчірка
Інструкція
1
Якщо річ невелика, начебто серветки або рушники, її можна випрати в неетильованому бензині. Бензину потрібно стільки, щоб річ можна було в ньому замочити цілком. Якщо є шматочок тканини, з якої зроблена річ - дуже добре. Замочіть спочатку клаптик в невеликій кількості бензину і подивіться, що з ним буде. Якщо клаптик кольорової, він може втратити колір. Зустрічаються синтетичні тканини, які в бензині чудово розчиняються. Відразу можна замочувати тільки річ, в якій ви абсолютно впевнені. Тримайте виріб в бензині до розчинення воску .
2
Висушіть річ. Дочекайтеся, поки бензин частиною стече, а частиною випарується. Якщо випрати річ відразу, то розчинений в бензині віск при попаданні води утворює емульсію, і толку від такого прання не буде.
3
Висохла річ, безумовно, пахне бензином, тому її необхідно випрати. Виперіть виріб в самому звичайному розчині прального порошку, прополощіть і висушіть.
4
Якщо річ велика і випрати її в бензині не вийде, поступите інакше. Для очищення плям знадобиться шматок тканини, краще бавовняної і по можливості неокрашенной, інакше можуть виникнути непотрібні складності. Намочіть тканину в бензині і почніть прати нею пляму. Проробляйте цю операцію до тих пір, поки віск не ототрется. Якщо воскове пляма свіже, це відбувається досить швидко.
5
Точно так само, як і в першому випадку, дайте бензину випаруватися. Виріб рекомендується випрати цілком, оскільки при частковому замивання місця, де було пляма, дуже важко позбутися запаху бензину.
Зверніть увагу
Неетильований бензин продається в господарських магазинах. Не рекомендується користуватися бензином з автозаправки, оскільки він може містити присадки, що дають неприємний запах. Від цього запаху потім буде важко позбутися. Бензин не повинен містити масел.Ткань, якою ви користуєтеся для очистки плями, не повинна ніяк реагувати з бензином. Найбільше підійде шматок старого простирадла, мішковина або щось в цьому роді.