Як зробити трубогиб для профільної труби. Трубогиб профільної труби своїми руками.

Согнуть профільну трубу і надати вигину потрібну форму - достатньо важка операція. Для цього використовують спеціальний інструмент - трубогиб, який можна спробувати зробити своїми руками.
Інструкція
1
Як правило, самостійно ви можете зробити ручний трубогиб, який використовується для роботи на будівельному майданчику або в домашній майстерні. На виробництві використовуються стаціонарні трубогиби, які помітно перевищують ручні по силі і площі впливу. Проте коштують вони дорого, і не завжди є необхідність заради вигину однієї-єдиної труби купувати спеціальний інструмент.
2
Конструкція трубогиба безпосередньо залежить від діаметру самих труб. Якщо вони не товщі 20 мм, то функцію трубогиба може виконати звичайна бетонна плита з пророблену в ній отворами. У ці отвори вставляються міцні сталеві штирі. Пропускаючи тонку трубу між штирями, можна зігнути її в будь-яку сторону на необхідний вам радіус.
3
Якщо товщина труби становить більше 25 мм, то доведеться робити більш складну конструкцію. На підставу прикріпіть два ролика, які мають круглий перетин бічній грані. Радіус бічній грані ролика повинен відповідати діаметру труби, яку ви хочете зігнути. Вставте трубу між роликів і зафіксуйте один з її кінців. Інший кінець прикріпіть до лебідки і приведіть її в дію. Труба зігнеться на потрібний радіус.
4
Щоб зберегти плавні лінії загину, можна вдатися до гарячого методу. Набейте в трубу кварцовий пісок, і заткніть обидва кінці дерев'яними плашками. На кінці труби просвердлите декілька маленьких отворів, щоб не перешкоджати виходу газів під час вигину. Позначте крейдою певну ділянку труби і нагрійте його до потрібної температура. Прогріту трубу загніть по шаблону за допомогою саморобного трубогиба, зробленого з металевого штиря, який потрібно заздалегідь прикріпити до бетонної плити. Подібні нехитрі способи вигину труб допоможуть вам позбавитися від зайвих витрат на придбання фабричного трубогиба.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rRc8bSTMAuY
При виготовленні металевих конструкцій, в яких застосовуються труби, нерідко потрібно отримати не пряме виріб, а вигнуті форми. Змінити форму профільної труби можна за допомогою згинання. Для цієї операції використовуються спеціальні гнучкі механізми і пристосування.
Вам знадобиться
  • - гибочний верстат.
Інструкція
1
При виборі способу згинання труби виходите з її діаметра, товщини стінок, матеріалу і необхідного радіуса згину. Також враховуйте конкретні умови виробництва, якість і необхідну точність.
2
Згинання вироби виробляєте в межах технологічних допусків по товщині стінки і по зовнішньому діаметру. Уникайте при згинанні труби небажаних явищ, таких як злами на внутрішній частині згину або сплющування поперечного перерізу. При зміні форми труб в холодному стані може відбуватися також наклеп матеріалу і виникати шкідливі залишкові напруги.
3
Якщо потрібно забезпечити малий радіус згину, згинайте виріб ближче до кінців, оскільки в середній частині трубу гнути складніше.
4
Використовуйте при згинанні труб верстат для холодного згинання з розтягуванням. Гідність такого способу полягає в тому, що наявність розтягування призводить до зміщення нейтральної осі до напрямку згину. Це зменшує можливість утворення гофрованої поверхні на згині. На верстаті труба охоплюється по краях, піддається розтягування і в той же час вигинається допомогою пересування гибочного шаблону.
5
Використовуйте вказаний спосіб для згинання тонкостінних профільних труб, особливо для тих, які мають прямокутний перетин. Також спосіб придатний для надання певної форми виробу, коли труба повинна бути зігнута в одній площині при значному допуск по зовнішньому діаметру.
6
Якщо перед вами стоїть завдання уникнути втрати стійкості стінки виробу на внутрішній частині згину, застосуєте гибку труби під внутрішнім гідростатичним тиском. При цьому способі на кінці профільної труби надягають заглушки, одна з яких має патрубок для подачі всередину порожнини рідини.
7
Після наповнення обсягу рідиною в стінках виникають напруги, що підвищують пластичність металу. Тепер підведіть до середини труби гибочний шаблон, який і зігне трубу, надавши їй потрібну форму в необхідному місці.