Як розрахувати енергетичну цінність.

Практично кожна людина знайомий з таблицями калорійності продуктів, в яких можна знайти інформацію про те, скільки калорій міститься в продукті. Однак чи можна сліпо довіряти подібним таблицями?
Інструкція
1
Людина, що дотримується дієти, мріє придбати бажані форми з максимальним комфортом, але дивлячись на улюблені страви, замислюється про те, скільки калорій в ньому міститься. Маючи перед очима таблицю калорійності, ви завжди можете прикинути, чим загрожує той чи інший продукт для вашої фігури.Во-перше, вони потрібні тим людям, які прагнуть підтримувати здоровий спосіб життя і стежать за своєю вагою. Для них надмірно калорійна їжа просто неприйнятна. Якщо ви відносите себе до таких - просто використовуйте таблиці і розраховуйте калорії для щоденного раціону. До речі, подібними таблицями користуються багато закладів громадського харчування. Прийшовши в кафе або ресторан і взявши в руки меню, ви часом можете побачити вміст калорій у тому чи іншому блюді.
2
Однак подібні таблиці мають не тільки достоїнства, але і недоліки. Майте на увазі, що калорійність продукту багато в чому залежить від способу його приготування, адже погодьтеся, що відварне і смажене м'ясо мають різну калорійність, але загальну енергетичну цінність. Тому розрахунок калорій згідно з таблицею може бути помилковим. Врахуйте, наприклад, що клітковина (хліб) може зменшити надходження калорій в кишечник людини, а це означає, що калорійність страви знижується. Також зверніть увагу, що існує таке поняття, як біоритми органів, що означає, що в різний час доби наш організм перетравлює їжу по-різному.
3
Але як запам'ятати всі вміст таблиці? Вчити все напам'ять зовсім не обов'язково, просто запам'ятайте вміст калорій в 20-30 продуктах. Це необхідно для того, щоб знати, скільки і чого вам потрібно з'їдати в добу. Наприклад, 100 г відвареної яловичини містять 300 ккал, а ті ж 100 г вершкового масла цілих 900 ккал! Враховуйте свої вікові потреби і підраховуйте калорійність свого добового раціону.
4
Спробуйте також дотримуватися наступних знань про калорійність тих чи інших продуктів. Вода, чай, кава, спеції не мають калорійності (за винятком цукру і вершків, звичайно).
5
Якщо ви варите м'ясо, то врахуйте, що 20% його сирої калорійності потрапляє в бульйон (риба віддає 15%). Зверніть увагу на ці цифри при розрахунку калорійності бульонов.Во час смаження 20% масла потрапляє в продукт, тобто, якщо ви налили 50 г масла на сковороду і засмажили на ньому 10 котлет, то в котлети потрапило 10 грам (88.9 ккал), значить кожна котлета взяла в себе 8.9 кклал. Але якщо ви робили підливу, то вважайте все масло, яке ви вливали на сковороду.
6
Калорійність круп і макаронів завжди вказують в перерахунку на суху речовину, а вони, як відомо, при варінні розбухають і збільшуються в об'ємі. Вважайте калорійність всіх інгредієнтів, а після того, як страва готова, зважте його, так ви зможете розрахувати калорійність приготовленої порції. Те ж саме з супами: зважте всі інгредієнти або ж готову страву і порахуйте його калорійність. В середньому 100 грам супу містить 30-60 ккал.
7
Пам'ятайте, що вага готових продуктів менше, ніж сирих, так як вони уварюються і ужаріваются, отже, калорійність на 100 грам приготованого продукту зростає. Запам'ятайте, що м'ясо втрачає 40% ваги, птиця - 30%, риба - 20%, кролятина - 25%, серце - 45%, печінка - 30%, мова - 40%.