Як дізнатися, згорів процесор чи ні. чи може перегоріти процесор.

Перегорання елемента комп'ютера завжди неприємна подія. Зазвичай ремонт такого обладнання скрутний, а заміна дорого коштує. Але перш ніж купувати нове "залізо", необхідно дізнатися, що саме перегоріло. Процесор комп'ютера горить не так часто, але починати потрібно саме з нього.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Прислухайтеся до сигналів, які видає динамік БІОСа. В інструкції щодо оповіщення БІОСа визначте причину несправності. Це допоможе звузити коло пошуку. Справа в тому, що перегорання процесора рідко видається БІОС, тому якщо ви не виявили сигнали, то підозра на процесор збільшується. Часом трапляється так, що при включенні комп'ютера все кулери працюють, але екран монітора не включається. Не поспішайте грішити на видеоплату, при її несправності БИОС вам це дасть зрозуміти своїми сигналами.
2
Розберіть системний блок. Знімете кулер процесора. Потім відкрутите радіатор, або зніміть його за допомогою спеціальних засувок. Якщо перегорів процесор, то ви відчуєте характерний запах. Але, як показує практика його може і не бути. Також огляньте простір навколо сокета. Воно може бути почорнілим, що вкаже на перегорання. Спробуйте змінити термопасту. Пам'ятайте, що не можна покривати деталі товстим шаром пасти. Він повинен бути тонким і рівномірним. Після цього зберіть процесор і включіть комп'ютер. Якщо екран монітора не загорівся, то ймовірність перегорання процесора задоволена велика.
3
Перевірте обладнання на іншому комп'ютері. Після того різання перших двох кроків, перевірте процесор на іншому комп'ютері. Це найвірніший спосіб визначити справність вашого ядра. Але він є і найнебезпечнішим. Є ймовірність перегорання материнської плати іншого комп'ютера. Тому будьте обережні. Не вмикайте комп'ютер на довгий час, якщо переконалися в несправності процесора. Як тільки встановите свій процесор в інший комп'ютер, не забудьте нанести на нього і радіатор термопасту. Потім включайте комп'ютер. Якщо екран монітора загорівся, всі системи функціонують нормально, значить ваш процесор справний. В іншому випадку вам доведеться його замінити.
Зверніть увагу
Коли центральні процесори вперше подолали гігагерцевий бар'єр, їм довелося обзавестися великими радіаторами і потужними вентиляторами, які могли впоратися з теплом, виділеним чіпами. Деякі продукти, такі, як Intel Pentium 3, вилітали при перегріві, а Athlon 1200 міг фізично згоріти, якщо зняти з нього кулер.
Корисна порада
Тому без процесора - пищати не вийде (не плутати також і з "сиреною", коли плата виє навіть без процесора - це вже реалізовано фукнкціоналом самого чіпсета (південного моста). Загалом у вашому випадку перевірити можна - поставивши процесора на іншу (справну) плату. "Простих" методів діагностики плата-неплате немає за визначенням.