Як знайти радіус кривизни.

Кривизна? - Поняття, запозичене з диференціальної геометрії. Воно являє собою збірна назва цілого ряду кількісних характеристик (векторних, скалярних, тензорних). Кривизна вказує на відхилення геометричного «об'єкта», яким може бути і поверхню, і крива, і ріманово простір, від інших відомих «плоских» об'єктів (площина, пряма, евклидово простір і т. Д.).
Інструкція
1
Зазвичай кривизну визначають окремо для кожної шуканої точки на заданому «об'єкті» і позначають її як значення другого порядку диференціального виразу. Для об'єктів мають знижену гладкість кривизну можна визначити і в інтегральному сенсі. За загальним правилом, якщо у всіх точках кривизни тотожне звернення робиться в нуль, то з цього випливає локальне збіг даного досліджуваного «об'єкта» з «плоским» об'єктом.
2
Припустимо, що вам треба зробити плосковипуклой лінзу. Ви знаєте тільки, що оптична сила дорівнює 5 дптр. Як знайти радіус кривизни опуклої поверхні даної лінзи.Вспомніте рівність: D = 1/fD - це оптична сила (лінзи), f - це фокусна расстояніеЗапішіте рівність: 1/f = (n- 1) * (1/r1 + 1/r2) n - це коефіцієнт заломлення (даного типу матеріалу) r1 - радіус лінзи з однієї її сторониr2 - з іншого боку
3
Спростіть вираз: так як лінза плосковипуклая, то її радіус з однією з сторін буде прагнути до нескінченності, значить 1, поділена на нескінченність, буде прагнути до нуля. Ви повинні отримати таке спрощене вираз: 1/f = (n-1) * 1/r2
4
Оскільки ви знаєте оптичну силу лінзи, то дізнайтеся фокусна відстань: D = 1/f1/f = 5 дптрf = 1/5 дптрf = 0,2 м
5
Враховуючи завдання, лінзу зробіть зі скла. Пам'ятайте, що у скла коефіцієнт заломлення дорівнює 1,5, отже, вираз у вас має виглядати так: (1,5 - 1) * 1/r2 = 0,2 м0,5 * 1/r2 = 0,2 м
6
Поділіть всі частини цього виразу на 0,5. Ви повинні отримати: 1/r2 = 0,4 МR2 = 1/0,4 МR2 = 2,5 мЗапішіте результат: D. Ви отримаєте у плосковипуклой лінзи радіус кривизни 2,5 метра.
Зверніть увагу
Визначити, лінзи якого радіуса кривизни вам потрібні, може лікар офтальмолог, провівши необхідні заміри. Це необхідно, щоб підібрати відповідні контактні лінзи. Існують контактні лінзи, радіус кривизни яких безперервно збільшується від центру до краю - лінзи, центральна частина задньої поверхні яких має несферичну форму.
Корисна порада
Базова кривизна - це кривизна центральній частині задньої поверхні контактної лінзи. У більшості контактних лінз ця частина має сферичну форму, яку характеризують радіусом базової кривизни. У медичному центрі або клініці лікар офтальмолог після проведення спеціальних вимірів (наприклад, за допомогою Авторефкератометр), визначить базову кривизну Ваших очей і випише Вам рецепт.