Як вибрати зимову гуму для авто.

Зима - це не тільки прогулянки на лижах і передноворічна метушня, але й час, коли автомобілістам пора переходити на зимову гуму. Такі шини призначені для того, щоб автомобіль упевнено тримався на занесеної снігом або обледенілій дорозі. Як правильно вибрати зимову гуму?
Інструкція
1
Якщо ви багато їздите по снігу і льоду, то врахуйте: матеріал для зимової гуми підбирається саме так, щоб колеса прилипали при їзді до слизького покриття. Тому якщо ви плануєте їздити по сильно засніжених місцях і по льоду, наприклад, в передмісті, вибирайте більш м'які зимові шини.
2
Для частих поїздок по асфальту варто придбати більш тверду гуму. М'які шини не менш надійні, але вони зносяться набагато швидше. Вибирайте гуму, радячись з продавцем - він може підказати, грунтуючись на своєму досвіді, відгуках покупців і сертифікатах. На дотик ви навряд чи зможете розрізнити тверду і м'яку гуму.
3
Вибирайте зимові шини, які мають асиметричний малюнок протектора - вони найбільш ефективні. Пам'ятайте - зовнішня частина шини буде відповідати за їзду по асфальту, а внутрішня - по асфальту, занесеному снігом. Встановлюйте шини правильно, суворо дотримуючись зазначеної на них маркуванні.
4
Якщо ви хочете замінити звичайні зимові шини на шиповані, пам'ятайте - при їзді по укоченому сніжному покриву і льоду автомобіль буде більш стійкий, його гальмівні властивості покращаться. При їзді по асфальту все відбудеться з точністю до навпаки.
5
У тому випадку, якщо ви не впевнені у своїх знаннях і не знаєте, якого розміру вибрати зимові шини (до речі, це ж правило відноситься і до літніх шин), звузьте свій пошук до моделей, які рекомендує виробник вашого автомобіля. Багато автовласників віддають перевагу шини, які мають досить велику ширину, іноді більше, ніж це потрібно. Так, в такому випадку контакт коліс і дороги, безсумнівно, збільшується. Однак вага машини буде розподілятися так, що трохи ослабне зчеплення коліс з поверхнею, по якій рухається автомобіль. А це не зовсім правильно і може призвести до деяких проблем при їзді.
6
Якщо ви не змогли вчасно купити зимову гуму і потрібного вам розміру в магазині немає, краще віддати перевагу модель, що має трохи меншу, ніж треба ширину. Проте висота профілю повинна бути при цьому більше, ніж зазвичай.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k-ehVzBFKgE