Як зробити намисто з ниток.

З появою біжутерії ручної роботи для створення прикрас стали використовувати безліч незвичайних матеріалів. Намиста , кольє, браслети і сережки тепер роблять не тільки з намистин, бісеру та натуральних каменів. Майстри включають у свої вироби шкіру і ланцюги, стрічки, кабошони і дерев'яні елементи, тканину. Зараз не обов'язково купувати дорогі матеріали, щоб бути модною, можна зробити намисто з ниток.
Вам знадобиться
  • - в'язальні нитки;
  • - нитки для валяння;
  • - в'язальний гачок;
  • - гачок для валяння;
  • - намистини;
  • - крохмаль;
  • - волосінь;
  • - фурнітура для бус.
Інструкція
1
Намиста можна зробити зі звичайних помпонів. Для цього візьміть два прямокутних шматочка картону, намотайте навколо них нитки, пропустіть одну нитку між картонок, а потім розріжте нитки так, щоб вийшов помпон. Зробивши кілька помпонів, можна зібрати з них намисто.
2
Якщо нитки щільні і схожі на тонкі вощені шнурки, обмотайте їх в пару десятків обертів навколо розтягнутих рук вашого помічника або, наприклад, навколо каструлі. Акуратно зробіть надріз на отриманому мотку. В результаті повинні вийти рівні відрізки ниток. Візьміть кілька великих дерев'яних намистин або намистин з гумки. Можна також використовувати підвіски. Нанизайте намистини або підвіски на розрізнені нитки. Можна нанизувати намистини на окремі нитки або залишати між ними проміжки, зав'язуючи на нитках вузлики. Потім візьміть широкі застібки для бус і затисніть їх на кінцях розрізаних ниток. Також нитки можна заплести в косу.
3
Можна зробити також ажурні в'язані намиста. Щоб зробити намисто з ниток для в'язання, візьміть гачок і зв'яжіть невеликі ажурні квадрати або гуртки. Вони повинні нагадувати невеликі серветки. Зробіть п'ять-сім гармоніюють між собою деталей, накрахмальте їх і з'єднайте з допомогою пари ниток. На сполучні нитки можна нанизати відповідні за кольором намистини, за допомогою них можна також розмежувати в'язані елементи бус. Зв'язати намисто можна й не з окремих елементів, а у вигляді мереживного коміра.
4
Ще один варіант в'язаних бус припускає наявність намистин-основ. Це мають бути великі намиста з будь-якого матеріалу. Такі намистини необхідно обв'язувати з нитками за допомогою гачка, а потім збирати на нитку або волосінь. Обв'язуючи намиста, можна зробити щільну в'язку або ажурний візерунок. На щільно обв'язані намистини можна пришити бісер або паєтки.
5
Якщо ваші нитки вовняні й мають досить пухку структуру, можна намистини зваляти. Для цієї ж мети можна взяти нитки для валяння і спеціальний гачок. Візьміть темного пухких вовняних ниток, перемішайте їх так, щоб волокна шерсті розташувалися в різному напрямку, потім змотайте в невеликий клубочок. Втикайте в цей клубок і виймайте голку для валяння, тримаючи її строго вертикально. Повертайте клубок, звалюючи шерсть до утворення намистини потрібної щільності і форми. Такі намистини протикаються голкою і скликаються не волосінь. Їх можна прикрасити бісером, паєтками або стрічками. Також такі намистини можна комбінувати із звичайними скляними, дерев'яними або іншими.
Зверніть увагу
Перевіряйте щільність зваляних намистин, натискаючи на них. Нещільні намистини легко деформуються і вимагають доопрацювання.
Корисна порада
З вовни можна зваляти також плоске полотно, з якого зручно вирізати різні фігурки. Їх теж можна використовувати як намистин або підвісок.