Як зробити пап'є-маше. Як зробити яблука з паперу.

Багато з нас в дитинстві захоплювалися цим чудовим видом декоративно-прикладного мистецтва. Крім очевидної користі, що приносить дитині виготовлення різних предметів в техніці пап'є-маше (розвиток дрібної моторики, художнього смаку і просторової уяви), захоплення цим мистецтвом дозволяє доповнити дизайн будинку або квартири незвичайними та оригінальними предметами декору.

Спробуйте виготовити пап'є-маше разом з дитиною, взявши як форми яблоко.Для роботи вам знадобляться наступні матеріали та інструменти: - форма - невелике яблуко, по можливості більш правильної форми; - борошно і вода для виготовлення клейстеру; - ємність для варіння клейстеру (металева мисочка); - старі газети; - білий папір для верхнього шару вироби; - ножиці; - гострий ніж для паперу або лезо; - фарби; - прозорий лак для меблів; - набір пензликів.

    Для того щоб зробити пап'є-маше швидко і акуратно, дотримуйтеся описану нижче послідовність дій.

  1. Зваріть клейстер. Для цього залийте 3 ст. ложки борошна невеликою кількістю охолодженої води, ретельно перемішайте суміш до отримання консистенції нагадує густу сметану. Поставте на плиту мисочку з водою (1-1,5 склянки) і доведіть її до кипіння, потім тонкою цівкою влийте підготовлену суміш в киплячу воду, інтенсивно розмішуючи її. Коли маса досить загусне, зніміть ємність з плити і охолодіть її.
  2. Вимите яблуко покладіть на стіл, і покрийте його шаром газетного паперу, що складається з розірваної на невеликі шматочки газети. Шматочки газети неправильної форми змочуйте водою і розташовуйте на поверхні яблука так, щоб вони щільно прилягали один до одного. Перший шар готовий.
  3. Повторюйте операцію п'ять-шість разів, але шматочки газети не змочуйте водою, а прикрепляйте за допомогою клейстеру.
  4. Добре просушіть пап'є-маше.
  5. Повторіть п.2, зробивши 5-6 шарів з газети і верхній шар - з білого паперу, стежачи за тим, щоб поверхня була рівномірно покрита нею і ніде не визирали шматочки газети.
  6. Знову добре висушіть папье- маше.
  7. Гострим ножем акуратно розріжте форму та вийміть яблуко. Кромки отриманих половинок яблука з пап'є-маше змастіть клеєм (ПВА, канцелярським, а краще - суперклеєм) і акуратно з'єднайте між собою, притискаючи настільки щільно, наскільки це можливо без ризику пошкодити виріб. Гарненько просушіть шов, потім зачистите його, щоб він був не так помітний.

Основна технічна частина роботи закінчена. Як бачите, зробити пап'є-маше виявилося не так вже й складно.

Залишається найбільш творчий етап. Включіть свою фантазію і художню уяву або візьміть за зразок лежаче перед вами справжнє яблуко і розфарбуйте макет гуашшю або акриловими фарбами. Дайте фарбам добре просохнути і нанесіть шар прозорого лаку. Тепер залишається тільки прикріпити черешок (можна від справжнього яблука, попередньо добре просушити його) і яблуко з пап'є-маше готово.