Як зістарити латунь.

Латунь - дуже популярний матеріал для виготовлення всіляких декоративних виробів. Вона значно дешевше бронзи. З латуні, що представляє собою сплав міді з цинком, нерідко роблять свічники, меблеву фурнітуру, дрібну скульптуру, яка вишукано виглядає в інтер'єрі. Зазвичай ці речі стилізовані під старовину. Однак зовні нові латунні речі дуже сильно відрізняються від дійсно старовинних. На них відсутній шар оксиду, що надає виробам особливу елегантність і загадковість.
Вам знадобиться
 • - латунне виріб;
 • - бензин;
 • - скипидар;
 • - деревна тирса;
 • - м'яка бавовняна ганчір'я;
 • - вовняна тканина або фетр;
 • - вуглекисла мідь;
 • - вуглекислий амоній;
 • - нітрат заліза;
 • - нашатирний спирт;
 • - тіосульфат натрію;
 • - вода;
 • - скляна лабораторний посуд;
 • - мірна мензурка ;
 • - лабораторні чи аптечні ваги з важками.
Інструкція
1
Латунне виріб можна тонувати до потрібного ступеня почорніння поверхні наступним способом. Змішайте 60 г вуглекислої міді з 500 мл нашатирного спирту. Розчин влийте в посудину, в якому знаходиться 1 л дистильованої води. Ще раз перемішайте і занурте попередньо знежирене бензином виріб в отриманий склад. Опускайте його лицьовою стороною вгору. Процес чернения (оксидування) потрібно контролювати візуально.
2
Після досягнення потрібної забарвлення дістаньте предмет і промийте його в проточній холодній воді. Висушіть його в деревних тирсі. Якщо це необхідно, злегка заполіруйте виступаючі частини рельєфу шматком жорсткої тканини. Протріть готовий виріб скипидаром і знову його висушіть. Для міцності забарвлення можна покрити предмет прозорим лаком.
3
Латунне виріб можна забарвити і в темно-коричневий колір. Розчиніть 10 г нітрату заліза в 1 л води. Як і в попередньому випадку, протріть предмет бензином, висушіть і опустіть в посудину з розчином. Тримайте його там до моменту, коли воно забарвиться в потрібний колір. Далі дійте точно так само, як і в першому випадку.
4
Якщо ви хочете надати латуні червонувато-коричневий колір, застосуйте такий склад. 6 г нітрату заліза і 6 г тіосульфату натрію розчиніть в 100 мл води. Виріб знежирте, висушіть в тирсі, занурте в посудину з розчином і дочекайтеся, поки воно придбає потрібний відтінок. Висушіть і заполіруйте
5
Можна надати латунному виробу і злегка зеленуватий колір, який робить його схожим на старовинну бронзу. Найкраще це робити з темнішими латунними сплавами, мають більший вміст міді. Візьміть для розчину 10 мл нашатирного спирту, 30 г вуглекислого амонію, 240 г води. У цьому розчині предмет можна тримати до 8-10 годин, постійно контролюючи ступіньфарбування. Після сушки вироби на повітрі процес можна повторити, це посилить забарвлення.
Корисна порада
Всі роботи з нашатирним спиртом необхідно проводити в умовах хорошої вентиляції. Краще всього використовувати витяжну шафу. Рекомендується застосовувати захисні рукавички та окуляри. Нашатирний спирт можна купити в аптеці. Всі інші реактиви продаються в магазинах хімічних реактивів або через інтернет-магазини. Вибирайте маркування ХЧ, Ч або ЧДА.
Металеві поверхні і деталі сьогодні дуже популярні в оформленні інтер'єру. Їх широко застосовують для декорування меблів та аксесуарів. Особливо полюбився так званий зістарений метал. Тобто не гладка блискуча поверхня, а шорстка, з різними колірними відтінками. Такі елементи декору надають інтер'єру або предметів одягу якусь солідність, проходження перевірки часом.
Вам знадобиться
 • - активні кислоти або двовуглекисла сода
 • - азотна кислота
 • - оліфа
Інструкція
1
Сучасна хімія пропонує досить велика кількість способів декоративної обробки металів. Багато рецепти відомі ще з найдавніших часів. Вибирайте спосіб залежно від бажаних результатів, а також від виду металу, який ви збираєтеся піддавати декоративної обробці.
2
Перед початком роботи з матеріалом для витирання від будь-яких забруднень. Від того, наскільки ретельно ви пройдете цей етап багато в чому будуть залежати результати вашої роботи. Виріб можна обережно отжечь, щоб позбутися залишків смоли або будь-яких інших домішок. Якщо ви збираєтеся працювати з латунними або мідними сплавами, відбілити їх у слабкому розчині сірчаної кислоти, а якщо робота належить з залізом, використовуйте сірчану кислоту. Для алюмінієвих виробів добре підійде двовуглекисла сода. Після обробки предметів добре промийте їх, очистіть металевою щіткою. Тепер приступайте безпосередньо до обробки.
3
Для того щоб зістарити мідь і латунь, використовуйте азотну кислоту. Пам'ятайте, що азотна кислота небезпечна, оскільки виділяє випаровування. Саме тому робота з нею в приміщенні може привести до серйозних наслідків. Проводите будь-які дії з азотною кислотою на відкритому повітрі. Для роботи вам знадобитися ватяний тампон. Намотайте його на дерев'яну паличку, і з її допомогою нанесіть на поверхню металу азотну кислоту або її розчин. Після завершення реакції нагрійте предмет і продовжуйте нагрівати до тих пір, поки реакція випаровування не припиниться.
4
Колір поверхні буде залежати від концентрації кислоти, часу обробки поверхні металу, а також ступеня нагрівання після обробки.
5
При роботі із залізними виробами, одразу ж після очищення поверхні, нанесіть на них оліфу. Після цього нагрійте до 300 або 400 градусів. Якщо використовувати піч, тон поверхні вийде більш рівномірним. Якщо ви хочете додати поверхні світліші тони, скористайтеся азотною кислотою.
6
Якщо ж ви плануєте зістарити або просто декорувати алюмінієву поверхню, приготуйте для процедури гас або кіптява. Це найкраще зможе виділити всі особливості рельєфу і додасть поверхні оригінальність.