Як вводити овочевий прикорм.

Овочі рекомендується вводити в раціон дитини в якості першого прикорму приблизно в 3 - 4 місяці (точний період вкаже дитячий лікар). Це може бути пюре з кабачків, ріпи, гарбуза або картоплі. Малюки, які в якості першого прикорму отримують кашу, особливо покупну, часто надто звикають до солодкої густий масі і потім неохоче їдять фрукти та овочі.
Вам знадобиться
  • - овочі;
  • - сік;
  • - рослинне масло;
  • - молоко;
  • - сіль.
Інструкція
1
Овочеве пюре в якості першого прикорму особливо значимо для дітей, які народилися передчасно, а також для хворих діатезом і рахіт. Починайте давати овочеве пюре перед одним з денних годувань, запропонувавши для початку всього пару чайних ложок. На наступний день можна дати вже 4-5 чайних ложок - і т.д. Поступово за 7-10 днів перший прикорм можна довести до норми - 100-150 г. Після овочевого пюре дитині можна давати трохи соку.
2
Дитячі лікарі радять вводити овочі в такій послідовності: кольорова капуста, морква, кабачки, гарбуз, ріпа, картопля, білокачанна капуста, буряк і зелений горошок.
3
Коли крихітка звикне до пюре з одного овоча, варто починати готувати страви з 2-3 овочів, що більш доцільно, оскільки змішане пюре містить повний набір корисних речовин. При цьому слід пам'ятати, що картопля не повинен становити більше половини обсягу страви, адже в ньому багато крохмалю і занадто мало кальцію. При цьому перед приготуванням пюре картоплю краще вимочувати.
4
Трохи пізніше в овочеве пюре можна починати додавати яєчний жовток і м'ясний фарш.
5
У домашніх умовах приготувати пюре нескладно. Для прикладу візьмемо пюре з моркви. Для отримання 100 г страви знадобиться 100 г моркви, 25 мл молока, чайна ложка рослинної олії і щіпка солі. Морква треба промити з щіткою, очистити, нарізати шматочками, залити окропом і тушкувати під щільно закритою кришкою до повного википання води. Теплу моркву слід протерти і додати до неї підігріте молоко і сіль. Отриману суміш необхідно варити протягом 2-3 хвилин. У готове пюре рекомендується додасть рослинне масло.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yjQvAoSk6d4
Зверніть увагу
Куплені плодоовочеві консерви зручні і теж містять необхідні малюкові вітаміни і мікроелементи, але відмічено, що пюре, що випускаються харчовою промисловістю, дуже схожі один на одного і тому можуть швидко набриднути дитині.